€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

logo template4

Posledných 10 rakytníkových sirupov ako darček pre vás!

Poznáte produkty od spoločnosti Faunus Plant ?

Objednajte si teraz produkty značky Faunus Plant za zvýhodnené ceny, za minimálne  30 Eur a získate ako darček Sirup z rakytníka 200 ml. 

Platí pre prvých 30 objednávok nad 30 Eur.

Nakupovať

 

Kardamón mleté semená

Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vds 595
Dostupnosť: na sklade
Cena bez DPH: 8.49
10.19 ks

Mleté semená kardamónu 50 g

Indiáni a Ázijci fajčia kardamón na posilnenie, na psychické vyčerpanie a na stres. Vôňa je teplá a korenisto-sladká. Posilňuje dušu a dodáva dôveru, mobilizuje vnútorné sily.
Pôvod: Guatemala
Kardamón je bežné korenie. Kardamón sa hojne používa aj ako vôňa do mydiel, kozmetiky, parfumov, najmä do orientálnych vôní. Je tiež dôležitou aromatickou látkou, najmä v karí a korenených jedlách. Je súčasťou legendárneho jogínskeho čaju. Jogínske čaje sa odporúčajú najmä v zime, pretože vás prehrejú zvnútra. Recept na prípravu jogínskeho čaju:
Semená 4 zelených kardamónových strukov (asi 1 zarovnaná čajová lyžička)
4 čierne korenie
3 klinčeky
1 škoricová tyčinka
1 kúsok koreňa zázvoru
250 ml vody
1 štipka čierneho čaju
1 strek mlieka

Všetky koreniny zomelieme v mažiari a dáme do hrnca. Prilejeme horúcu vodu a povaríme asi 20 minút. Potom pridáme čaj a mlieko a krátko privedieme k varu. Preosiať a prípadne dosladiť trochou medu.

V Oriente sa semená po jedle používajú na čerstvý svieži dych. Indiáni a Ázijci fajčia kardamón na posilnenie, na psychické vyčerpanie a na stres. Vôňa je teplá a korenisto-sladká. Posilňuje dušu a dodáva dôveru, mobilizuje vnútorné sily a má erotický a hrejivý účinok. Plody musia byť nasekané, inak sa nespália správne. 

Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien