logo template4

Medovka, produkty, použitie, užívanie

Medovka je vytrvalá bylina z čeľade mäty. Listy, ktoré majú jemnú vôňu citrónu, sa používajú na výrobu liekov.  Medovka sa používa samostatne alebo ako súčasť rôznych kombinovaných bylinných výrobkov. Medovka sa používa na úzkosť, stres, nespavosť, tráviace ťažkosti (dyspepsia), demenciu, Alzheimerovu chorobu a mnoho ďalších stavov. V potravinách a nápojoch sa ako aróma používa extrakt a olej.  Medovka obsahuje chemikálie, ktoré, ako sa zdá, majú sedatívny, upokojujúci účinok. Môže tiež znížiť rast niektorých vírusov.
Alzheimerova choroba. Užívanie medovky počas 4 mesiacov môže znížiť rozrušenie, zlepšiť myslenie a zmierniť príznaky Alzheimerovej choroby. Aromaterapia medovkou sa používa aj u ľudí s Alzheimerovou chorobou. Neexistuje však žiadny spoľahlivý dôkaz podporujúci prínos tejto formy.
Úzkosť. Niektoré výskumy ukazujú, že užívanie medovky zmierňuje príznaky u ľudí s úzkostnými poruchami. Počiatočný výskum tiež ukazuje, že užívanie produktu zmierňuje príznaky úzkosti, ako je nervozita.
Opary (herpes labialis). Zdá sa, že použitie balzamu na pery, ktorý obsahuje extrakt z medovky na opary, skracuje čas hojenia a zmierňuje príznaky, ak sa použije v skorých štádiách infekcie.
Nespavosť. Užívanie meduňky dvakrát denne počas 15 dní zlepšuje spánok u ľudí s nespavosťou. Zdá sa, že užívanie v kombinácii s inými zložkami tiež zlepšuje kvalitu spánku u ľudí s poruchami spánku. 
Stres. Prvé výskumy ukazujú, že užívanie jednej dávky medovky zvyšuje pokoj a bdelosť dospelých u duševne postihnutých jedincov. Ďalší skorý výskum ukazuje, že pridanie medovky do jedla alebo nápoja znižuje úzkosť a zlepšuje pamäť a bdelosť počas mentálneho testovania. Zdá sa, že tiež redukuje úzkostné správanie detí počas skúšok. 
Zručnosti a myslenie (kognitívne funkcie). Prvé výskumy ukazujú, že užívanie jednej dávky medovky zlepšuje presnosť, ale spomaľuje výkon pri testovaní časovej pamäte. Ďalší skorý výskum ukazuje, že zdá sa, že zlepšuje schopnosť spomenúť si na slová u dospelých mladších ako 63 rokov. 
Trávenie (dyspepsia). Zdá sa, že špecifický produkt obsahujúci medovku zlepšuje kyslý reflux, bolesť žalúdka, kŕče, nevoľnosť a zvracanie. 
Filter
Cena