logo template4

Rimbaba

Rimbaba veľmi pripomína harmanček, ktorý tiež patrí do rodiny sedmokrásky. Vyvíja však oveľa kratšie okvetné lístky a chutí veľmi trpko. Liečivé vlastnosti rimbaby sú známe už od staroveku a v stredoveku sa používali proti horúčke a bolestiam hlavy. Pôvodne pochádza zo stredomorskej oblasti, ale bola vysadená aj severnejšie. Údajne má preventívny účinok proti migréne a okrem iného sa používa aj pri tráviacich problémoch, menštruačných kŕčoch a kašli.
Špeciálne prísady éterické oleje, flavóny, flavonoidy, gáfor, seskviterpén laktóny
Vlastnosti preháňadlo, antimikrobiálne, chuťové, upokojujúce, antikonvulzívne, protizápalové, antipyretické, analgetické, tráviace
Pomáha pri strate chuti do jedla, astme, plynatosti, črevných parazitoch, depresii, chlade, horúčke, dne, zápaloch kože, bodnutí hmyzom, bolestiach hlavy, menštruačných kŕčoch, migréne, reumatizme, zažívacích problémoch, zápche, menopauzálnych príznakoch, červoch
Rimababu možno použiť v mnohých smeroch, oblasti použitia siahajú od horúčky, kašľa, bolesti hlavy až po všetky druhy sťažností žien a mnoho ďalších. Na liečivé účinky si môžete dať čaj, tinktúru alebo čerstvú bylinku. Ako naznačuje názov, rimbaba je obzvlášť nápomocná pri mnohých ženských ochoreniach. Ako ženská bylina, rastlina podobná harmančeku reguluje menštruáciu a vyrovnáva cyklus, pričom zároveň zmierňuje kŕče v bruchu. Ale môže tiež posilniť maternicu a podporiť pôrod počas pôrodu. V menopauze má harmonizačný účinok a môže zmierniť príznaky.

Pomáha predchádzať záchvatom migrény ako čaj. Pomôcť môže aj pri bežných bolestiach hlavy, depresiách, nachladnutí, horúčkach a kašli. Rimbaba tiež stimuluje trávenie a má nadýchací účinok. Údajne dokonca pôsobí proti parazitom, ako sú červy v čreve. Na prípravu varte jednu jednu čajovú lyžičku sušenej vňate s 200 mililitrami vriacej vody a nechajte lúhovať päť až desať minút. Môžete ho piť trikrát denne niekoľko týždňov ako prevenciu proti migréne aj pri menštruačných kŕčoch. Vonkajšie môžete tiež použiť na hnisavé rany na urýchlenie hojenia.

Kondicionér proti všiam: Pri oplachovaní vší postupujte rovnako ako pri príprave čaju. Po ochladení sa nálev nanesie na pokožku hlavy. Podľa potreby aplikáciu zopakujte.

Filter
Cena