logo template4

Lecitín

Lecitín je prírodná látka s pozitívnymi účinkami. Je prítomný v ľudskom tele (v každej bunke tela) aj v zvieratách. Je to chemická zlúčenina, ktorá patrí do skupiny fosfolipidov, a jednou z jej najdôležitejších zložiek je cholín. Okrem iného je zodpovedná za podporu nervového systému. Deficit lecitínu v tele môže pôsobiť opačným smerom a dokonca viesť k oslabeniu tohto systému. Toto však nie je jediný fakt, ktorý by ste mali vedieť pri používaní lecitínu.

Lecitín je žltohnedá látka, ktorá sa nachádza vo všetkých živých organizmoch. Slnečnicový lecitín obsahuje veľké množstvo cholínu, ktorý je nevyhnutnou súčasťou bunkových membrán. U mužov a žien je lecitín odlišný. Ženy potrebujú asi 400 mg. lecitín denne, zatiaľ čo dávka pre mužov je vyššia - 550 mg.

Pozrime sa na niektoré z najvýraznejších zdravých výhod slnečnicového lecitínu: Lecitín poskytuje telu prirodzený zdroj cholínu, ktorý funguje ako stavebná jednotka pre acetylcholín, látku v mozgu, ktorá hrá dôležitú úlohu pri podpore pamäti. Iba 14 g slnečnicového lecitínu denne je dobrý spôsob, ako zlepšiť svoju pamäť, bez vedľajších účinkov na rozdiel od iných predpísaných spôsobov liečby mozgovej dysfunkcie. Slnečnicový lecitín obsahuje látky fosfatidyletanolamín a fosfatidylinozitol, ktoré sú dôležitou súčasťou zdravia a normálneho fungovania mozgu a nervových buniek. Dávka 35 g denne je dostatočná na liečbu a zmiernenie závažných ochorení mozgu, ako je Alzheimerova choroba a demencia.

Slnečnicový lecitín je prírodný emulgátor tuku. Obsahuje cholín, ktorý posilňuje pečeň a žlč a výrazne znižuje zlý cholesterol. Lecitín je látka, ktorá sa používa na výrobu synoviálnej tekutiny, ktorá skutočne „maže“ kĺby. Iba 35 gramov slnečnicového lecitínu denne pomáha zvyšovať pohyblivosť kĺbov, zmierňuje bolesti spojené s reumatoidnou artritídou.

Filter
Cena