logo template4

Hypertyreóza, prírodné produkty, liečba

"Hyper" je predpona, ktorá sa prekladá ako "nad". Inými slovami, toto je účinok, ktorý má hypertyreóza na telo: rovnako ako osoba s nedostatočnou činnosťou štítnej žľazy (s hypotyreózou) produkuje príliš málo hormónov štítnej žľazy a má pomalý metabolizmus, osoba s hyperaktívnou štítnou žľazou produkuje príliš veľa hormónov a má rýchly metabolizmus. Hypertyreóza je zvyčajne určená existujúcim stavom štítnej žľazy. Inokedy chorobu spôsobujú niektoré lieky alebo nadmerné dávky jódu.

Príliš veľa jódu. Ak prijímate priveľa jódu, či už z potravy alebo z liekov či doplnkov s vysokým obsahom jódu, môže sa u vás vyvinúť hypertyreóza – to je prípad niektorých ľudí, ktorí sú na toto ochorenie geneticky predisponovaní.
Typický pacient s hypotyreózou trpí ospalosťou, neznášanlivosťou chladu, suchou pokožkou, priberaním, nechutenstvom a zápchou. Na druhej strane typický pacient s hypertyreózou trpí nespavosťou, tepelnou intoleranciou, nadmerným potením, chudnutím, zvýšenou chuťou do jedla a mäkkou stolicou. Hypotyreóza a hypertyreóza sú si však podobné, pretože obe ochorenia sú autoimunitné poruchy, pri ktorých protilátky cielia a napádajú zdravé tkanivá – v tomto prípade štítnu žľazu.

Príznaky a symptómy hypertyreózy: Zväčšená štítna žľaza. Niekedy, ale nie vždy, sa štítna žľaza zväčší a je viditeľná vo forme strumy. Ak je struma dostatočne veľká, na dotyk pôsobí nepravidelne.
Tepelná intolerancia. Zrýchlený metabolizmus spôsobuje zvýšenie telesnej teploty. Môžete byť jedinou osobou v miestnosti, ktorá je ochotná otvoriť okno, alebo môžete mať na sebe krátke rukávy, zatiaľ čo ostatní nosia svetre.
Výrazná únava. Neustále bdelé telo sa rýchlejšie unaví. Môžete mať pocit, že sa zadýchate po prechode cez ulicu alebo že ste unavení po prenášaní nákupu z trhu. Výkyvy nálad. Stav vyčerpania organizmu sprevádzaný nadmerne stimulovaným centrálnym nervovým systémom môže viesť k rôznym emočným zmenám. Osoba s hypertyreózou môže pociťovať úzkosť striedanú s depresiou, ako aj nespavosť alebo nervozitu. Pot a smäd. Keďže telesná teplota stúpa, potné žľazy pracujú nadmerne a vy pociťujete potrebu priebežne dopĺňať stratené tekutiny.
Neustály hlad. Keď telo využíva svoju energiu, má tendenciu požadovať viac, a preto majú niektorí ľudia neukojiteľnú chuť do jedla.
Nevysvetliteľná strata hmotnosti. Aj keď budete jesť neustále, môžete schudnúť 2,5 až 5 kg. U osoby s ťažkou tyreotoxikózou môže dôjsť k výraznému úbytku hmotnosti.

Filter
Cena