logo template4

Fazuľa

Fazuľa je silným rastlinným zdrojom bielkovín, vlákniny, železa a vitamínov, ktoré ponúkajú mnohé zdravotné výhody. Fazuľa je zdrojom proteínu. 
Proteín je životne dôležitá živina, ktorá hrá kľúčovú úlohu pri udržiavaní a oprave tela. Fazuľa má vysoký obsah aminokyselín, stavebných kameňov bielkovín. Fazuľa obsahuje niekoľko životne dôležitých živín vrátane kyseliny listovej. Folát je nevyhnutný pre celkové zdravie, na tvorbu zdravých červených krviniek a pomáha predchádzať defektom neurálnej trubice u plodu počas tehotenstva. Podľa výskumu je fazuľa bohatá na polyfenoly, ktoré sú typom antioxidantov. Antioxidanty bojujú proti účinkom voľných radikálov, čo sú škodlivé chemikálie, ktoré telo produkuje počas metabolizmu a iných procesov.

Ľudia, ktorí pravidelne konzumujú fazuľu, môžu mať menšiu pravdepodobnosť, že zomrú na infarkt alebo iný kardiovaskulárny problém.
Niektoré štúdie ukázali, že fazuľa pôsobí ako antioxidant a má protizápalové látky. Tieto účinky môžu znížiť riziko rakoviny.
Fazuľa môže pomôcť stabilizovať hladinu glukózy v krvi z dôveryhodného zdroja alebo dokonca zabrániť cukrovke. Fazuľa má vysoký obsah vlákniny, čo môže pomôcť znížiť hladinu glukózy v krvi.
Prevencia stukovatenia pečene. K tuku v pečeni dochádza, keď sa tuky hromadia v pečeni. Môže sa vyvinúť spolu s obezitou, vysokým cholesterolom, vysokým krvným tlakom a inými aspektmi metabolického syndrómu. Lekári zakladajú liečbu stukovatenia pečene na chudnutí a kontrole hladiny cukru v krvi, ako aj zníženie hladín tukov v krvi, ako sú triglyceridy a lipoproteíny s nízkou hustotou (LDL), alebo zlý cholesterol. Nahradenie tučných živočíšnych bielkovín fazuľou je dobrým krokom k lepšiemu zdraviu pečene.
Keď človek zje fazuľu, vláknina a zdravé škroby, ktoré obsahujú, môžu pomôcť vytvoriť pocit plnosti a spokojnosti. Ako dlhodobá diétna stratégia by to mohlo pomôcť zabrániť prejedaniu a môže viesť k strate hmotnosti.
Výskum ukázal, že rôzne druhy fazule, najmä čierne, zlepšujú zdravie čriev zlepšením funkcie črevnej bariéry a zvýšením počtu prospešných baktérií. To môže pomôcť predchádzať ochoreniam spojeným s črevami. Zdravé črevné baktérie tiež podporujú funkciu imunitného systému a môžu podporovať chudnutie. Fazuľa vyživuje zdravé kolónie črevných baktérií.

Filter
Cena