logo template4

Gáfor

Gáfor je priesvitná biela pevná látka, ktorá má pikantnú vôňu a kyslú chuť. Tu sú niektoré výhody gáfru pre pokožku, vlasy a zdravie. Gáfor, vedecky známy ako Cinnamomum Camphor, je látka, ktorá má pikantnú vôňu a kyslú chuť, hoci niektorí ľudia majú veľmi radi jej mentolovú vôňu, ktorá mravčí v nose. Gáfor sa získava z kôry stromu Cinnamonun camphora. Iba 50-ročné stromy produkujú voskovitú látku, ktorá sa používa ako gafrový olej. Proces parnej destilácie sa používa na extrakciu gafrového oleja zo stoniek stromu. Gafrový strom je údajne pôvodom z japonskej Hirošimy. Je vždyzelený a teraz rastie v celej Ázii, predovšetkým v Indonézii. Indonézska odroda sa volá Dryobalanops camphora. Gáfor je možné použiť rôznymi spôsobmi. Považuje sa za dôležitú prísadu do parných výťažkov, balzamov a mastí, pretože olej tlmí bolesť a zmierňuje svrbenie. Pomáha tiež udržiavať na uzde z nášho šatníka šváby, moly a iný hmyz. Gáfor sa používa aj pri náboženských obradoch. Okrem toho je prospešný pre pokožku a vlasy. Tu sú niektoré výhody gafru pre pokožku, vlasy a zdravie: 1. Zmierňuje bolesť a opuchy. Na pokožku pôsobí protizápalovo, a preto sa používa lokálne na zmiernenie bolesti a opuchov. Spôsobuje znecitlivenie zakončení senzorických nervov kože, tým zmierňuje bolesť a zápal a predchádza začervenaniu pokožky. 2. Zmierňuje vyrážky na pokožke. Ďalším kožným problémom, s ktorým sa stretáva veľa ľudí, sú vyrážky, ktoré spôsobujú začervenanie. Gáfor môže pomôcť zbaviť sa vyrážok a začervenania, keď sa používa ako lokálne gély zmierňujúce svrbenie. Ako používať: Gáforový olej stačí rozpustiť vo vode a niekoľko dní nanášať na postihnuté miesto. 3. Liečba hub nechtov. Huba na nechtoch alebo onychomykóza môžu vyžadovať ošetrenie perorálnymi antifungálnymi látkami, ale na rýchlejšie odstránenie huby je možné pridať miestne prípravky s obsahom gafrového oleja. Je však účinný proti onychomykóze spôsobenej Trichophyton mentagrophytes a Candida parapsilosis, čo sú druhy húb. 4. Používa sa na liečbu ekzému. Gáfor sa môže používať na liečbu podráždených príznakov ekzému u detí a dospelých. Gáfor pomáha zmierňovať bolesti a zápaly, ktoré sú príznakom ekzému. Gáfor sa nachádza aj v mnohých pleťových vodách a mastiach pri ekzémoch. 
5. Pomáha navodiť spánok. Vôňa gafrového oleja pôsobí upokojujúco na myseľ a prináša dobrý spánok. Ako používať: Niekoľko kvapiek oleja je možné vtrieť do vankúša, aby sa navodil spánok. 6. Lieči chlad a kašeľ
Gáfor pomáha pri liečbe prechladnutia a kašľa a zmierňuje prekrvenie hrdla. Gáforový olej je zložkou mnohých vaporubov a dekongestív. Ako používať: Natrite si hrudník a chrbát a nechajte pôsobiť. 7. Podporuje rast vlasov. Menej vlasov na pokožke hlavy je nočnou morou. Môže to byť dôsledkom mnohých faktorov, ako je nesprávna rutina starostlivosti o vlasy a veľa a veľa peňazí na chemické výrobky na starostlivosť o vlasy. Toto je teda riešenie problému - použite gafrový olej. Aplikácia gafrového oleja na vlasy ich robí mäkkými a podporuje ich rast. Ako používať: gafrový olej zmiešajte s bežným olejom a naneste ho na pokožku hlavy. To stimuluje tok krvi do aplikovanej oblasti a podporuje rast vlasov. 8. Domáca liečba vši Gáforový olej zmiešaný vo vode na kúpanie sa používa na liečbu Pediculosis capitis alebo vši. Ako používať: Zmiešajte  gáfor v kokosovom oleji a rovnomerne ju naneste na pokožku hlavy a vlasy pred spaním. Umyte si vlasy šampónom a dajte zbohom všiam. Gáfor totiž vši dusí, a tým ich zabíja.
Filter
Cena