€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

logo template4

 

Moringa

Moringový olej je známy pre svoje liečivé a kondičné vlastnosti. Nenasýtené mastné kyseliny obsiahnuté v oleji spôsobujú, že pokožka je hydratovaná a hladká na dotyk. Moringový olej má tiež protizápalový účinok a urýchľuje hojenie rán a pustúl. Po nanesení na vlasy ich posilní, vďaka čomu budú rýchlejšie rásť. Perfektné na kúpanie a ako masážny olej. Olej z moringy je olej lisovaný za studena a neobsahuje žiadne konzervačné látky ani umelé prísady.

Moringa oleifera je rastlina, ktorá sa často nazýva palička, zázračná drevina, olejnička beninová alebo chren. Moringa sa používa už celé storočia kvôli svojim liečivým vlastnostiam a zdraviu prospešným účinkom. Má tiež protiplesňové, antivírusové, antidepresívne a protizápalové vlastnosti. Rýchle fakty o moringe: Strom pochádza z Indie, ale rastie aj v Ázii, Afrike a Južnej Amerike. Moringa obsahuje rôzne bielkoviny, vitamíny a minerály. Moringa oleifera má málo známych vedľajších účinkov. Ľudia, ktorí užívajú lieky, by sa pred užitím extraktu z moringy mali poradiť s lekárom. Čo je v moringe? Moringa má liečivé vlastnosti a obsahuje veľa zdraviu prospešných látok. Moringa obsahuje veľa zdraviu prospešných látok, ako sú: vitamín A, vitamín B1 (tiamín), B2 (riboflavín), B3 (niacín), B-6, folát a kyselina askorbová (vitamín C), vápnik, draslík, železo, horčík, fosfor, zinok, Má tiež extrémne nízky obsah tukov a neobsahuje žiadny škodlivý cholesterol. Aké sú výhody? Predpokladá sa, že látka Moringa má veľa výhod a jej použitie siaha od zdravia a krásy po pomoc pri prevencii a liečbe chorôb. Medzi výhody moringy patria: 1. Chráni a vyživuje pokožku a vlasy Olej zo semien moringy je prospešný na ochranu vlasov pred voľnými radikálmi a udržuje ich čisté a zdravé. Moringa obsahuje aj bielkoviny, čo znamená, že pomáha pri ochrane kožných buniek pred poškodením. Obsahuje tiež hydratačné a detoxikačné prvky, ktoré tiež posilňujú pokožku a vlasy. 
Môže byť úspešný pri liečbe kožných infekcií a boľavých miest. 2. Liečba edému Edém je bolestivý stav, keď sa tekutina hromadí v špecifických tkanivách v tele. Protizápalové vlastnosti moringy môžu byť účinné pri predchádzaní vzniku opuchov. 3. Ochrana pečene Zdá sa, že moringa chráni pečeň pred poškodením spôsobeným antituberkulóznymi liekmi a môže urýchliť proces jej opravy. 4. Prevencia a liečba rakoviny
Výťažky z moringy obsahujú vlastnosti, ktoré môžu pomôcť zabrániť rozvoju rakoviny. Obsahuje tiež niazimicín, čo je zlúčenina, ktorá potláča vývoj rakovinových buniek. 5. Liečba žalúdka Výťažky z moringy môžu pomôcť pri liečbe niektorých žalúdočných porúch, ako je zápcha, zápal žalúdka a ulcerózna kolitída. Antibiotické a antibakteriálne vlastnosti moringy môžu pomôcť inhibovať rast rôznych patogénov a jej vysoký obsah vitamínu B pomáha pri trávení. 6. Boj proti bakteriálnym chorobám Vďaka svojim antibakteriálnym, protiplesňovým a antimikrobiálnym vlastnostiam môžu extrakty z moringy bojovať proti infekciám spôsobeným Salmonella, Rhizopus a E. coli. 7. Zvyšovanie zdravia kostí Moringa obsahuje aj vápnik a fosfor, ktoré pomáhajú udržiavať kosti zdravé a silné. Spolu so svojimi protizápalovými vlastnosťami môže extrakt z moringy pomôcť pri liečbe stavov, ako je artritída, a môže tiež liečiť poškodené kosti. 8. Liečba porúch nálady Predpokladá sa, že Moringa je nápomocná pri liečbe depresie, úzkosti a únavy. 
9. Ochrana kardiovaskulárneho systému Silné antioxidanty nachádzajúce sa v extrakte z moringy môžu pomôcť zabrániť poškodeniu srdca a bolo tiež preukázané, že udržiavajú zdravé srdce. 10. Pomoc pri hojení rán Ukázalo sa, že extrakt z moringy pomáha pri uzatváraní rán a pri znižovaní výskytu jaziev. 11. Liečba cukrovky Moringa pomáha znižovať množstvo glukózy v krvi, ako aj cukru a bielkovín v moči. Tým sa zlepšili hladiny hemoglobínu a celkový obsah bielkovín u testovaných osôb.
Filter
Cena