logo template4

Pačuli / patchouli

Rastlina pačuli je známa svojimi magickými vlastnosťami a už dlho sa používa na liečebné a duchovné účely. Pačuli a jej exotická vôňa sa často používa pri rituálnych prácach a v zmesiach kadidla a potpourri. Člen rodiny mäty, najčastejšie používanými časťami rastliny sú sušené listy a éterické oleje. Pačuli olej je veľmi silný a má hlbokú, pižmovú vôňu. Spája sa s elementom zeme a užívatelia mágie ho považujú za ženskú rastlinu.

V spojení s láskou, bohatstvom a vášňou sa pačuli dá použiť pri rôznych magických prácach. Pačuli vonia ako pôda a zem a je spojený s koreňovou čakrou. Bežne sa pridáva do vrecúšok lásky a kúpeľov. Používa sa tiež na prilákanie ľudí a na podporu žiadostivosti.
Esenciálny olej pačuli ponúka množstvo zdravotných výhod. Môže pomôcť proti infekciám spôsobeným baktériami a hubami a môže urýchliť rýchlosť, akou sa telo samo hojí. Pomáha proti depresii a pozdvihuje náladu. Silne sedatívum pačuli olej, ktorý vám môže pomôcť zaspať a tiež navodiť pocity pokoja. Bežne sa používa ako insekticíd, pretože dokáže odohnať množstvo rôznych druhov hmyzu. Môže pomôcť pri zápaloch a môže tiež znížiť horúčku. Esenciálny olej z pačuli je tiež známy na liečbu rôznych ochorení, ako je dermatitída, ekzém, psoriáza, vredy, zápcha atď. Zlepšuje cirkuláciu krvi v systéme a je tiež známy ako silný stimulant. Okrem toho sa esenciálny olej z pačuli používa aj ako afrodiziakum a vyvoláva sexuálnu túžbu u mužov aj žien.

Filter
Cena