logo template4

Cistus incanus

Cistus incanus - čistiaca bylina, je jedným z najbohatších zdrojov polyfenolov-fenolových zlúčenín patriacich do skupiny rastlinných látok s antioxidačnou aktivitou podporujúcich imunitný systém človeka. Cistus Incanus ponúka bohatý zdroj polyfenolov, proantokyanidínov, bioflavonoidov, katechínov, kyseliny galovej, rutínu a ďalších prospešných bioaktívnych zlúčenín.

Zdravotné výhody: Ako silná antioxidačná rastlina má veľkú schopnosť zachytávať a odstraňovať voľné radikály, takže na ľudský organizmus pôsobí omladzujúco, protizápalovo a vitalizujúco. Vyplavuje toxíny a ťažké kovy, čím spomaľuje proces starnutia. Posilňuje imunitný systém, pôsobí ako firewall proti chorobám. Pôsobí proti ochoreniam dutín. Pôsobí proti embolickej a trombotickej krvi. Protizápalové, antibakteriálne a antivírusové účinky. Pôsobí antimykoticky. Podporuje antialergickú liečbu. Zmierňuje gastrointestinálne infekcie.
Mužom vo vyššom veku, ktorí trpia zväčšenou prostatou, môže priniesť úľavu, pretože má antiproliferatívne a cytotoxické vlastnosti.
Pravidelné pitie čaju z Cistus Incanus spôsobuje zmenu pachu telesného výtoku. V prípade problému s napr. nepríjemný zápach potu (podpazušie, nohy), po niekoľkých týždňoch pitia čaju z cistusu bude zrejmé, že nepríjemný zápach sa výrazne zmenšil.
Cistus Incanus možno použiť aj pre domáce zvieratá na ochranu pred blchami a kliešťami.

Filter
Cena