logo template4

Masticha

Masticha Pistacia lentiscus predstavuje prírodný prostriedok, ktorý účinne pôsobí proti baktérii Helicobacter pylori, zodpovednej za vznik vredov žalúdka a dvanástnika. Infekcia spôsobená touto baktériou je spojená so zvýšeným rizikom rakoviny žalúdka.
Okrem antibakteriálneho pôsobenia proti baktérii Helicobacter pylori je indikovaná aj pri liečbe ekzémov, pri gastroezofageálnom refluxe a ako prevencia zubného kazu.

Ľudia používajú šťavu (živicu) z kmeňa na výrobu liekov. Masticha sa používa na stavy, ako sú žalúdočné a črevné vredy, dlhodobé opuchy (zápaly) v tráviacom trakte (zápalové ochorenie čriev alebo IBD), infekcie a hojenie rán, ale neexistujú žiadne dobré vedecké dôkazy na podporu tohto použitia. Mastichová guma (Pistacia lentiscus) je unikátna živica, ktorá pochádza zo stromu pestovaného v Stredomorí. Po stáročia sa živica používa na zlepšenie trávenia, zdravia ústnej dutiny a zdravia pečene. Obsahuje antioxidanty, ktoré údajne podporujú jej terapeutické vlastnosti.

V závislosti od vašej individuálnej potreby je možné mastichovú gumu žuť ako žuvačku alebo použiť v práškoch, tinktúrach a kapsulách. Mastichový olej môžete aplikovať aj lokálne, aby ste pomohli liečiť určité kožné ochorenia.

Filter
Cena