€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

  logo template4

Údená paprika, štipľavá, prášková, 50 g

Doporučujeme zakúpiť :

Výrobca: zdravnitsa
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: zdr 75762279
Dostupnosť: na sklade
Cena bez DPH: 2.99
3.59 ks

Údená paprika, štipľavá, prášková, 50 g

- Prírodný produkt zo Španielska
- Dymová príchuť a aróma
- Široké spektrum kulinárskeho využitia

Údená paprika je jedným z najobľúbenejších korenín používaných v rôznych národných kuchyniach a je jedinečná svojou chuťou, arómou a farbou. Údené korenie sa vyrába mletím sladkej alebo pálivej papriky rodiny Capsicum Annum. Toto korenie pochádza zo Západnej Indie a Južnej Ameriky a dnes sa vyrába hlavne v Španielsku, Maďarsku a Južnej Amerike.

Farba korenia sa môže pohybovať od tmavočervenej po oranžovo červenú a zvyčajne sa používa na posypanie jedál, ako je guláš, pizza, hranolky a ďalšie. Údené korenie je v Maďarsku národným korením.

Vo vlhkom podnebí Extremadura Španielsko nepraktizuje sušenie papriky na slnku kvôli riziku zachytenia plesní. Namiesto toho sa suší v špeciálnych dvojpodlažných sušičkách. Prvé poschodie udržiava pomalý oheň vlhkých dubov (kvôli nižším teplotám a vyššiemu dymu), ktoré vysušujú a dymia papriky umiestnené na drevených podlahách druhého poschodia. Papriky sa sušia a údia 10 až 15 dní, každý deň sa ručne obracajú. Táto tradičná metóda dymového sušenia, pomalá a šetrná, zaisťuje udržanie hladín karatenoidov v paprikách. Tak sa zrodila jedinečná španielska údená paprika.

Vlastnosti:

- silná, prenikavá chuť a aróma dymu v dôsledku procesu sušenia;
- Farba je jasná, lesklá červená a má silné sfarbenie;
- Chuť, aróma a farba sú veľmi stabilné po dlhú dobu - až 2 roky. Je to hlavne kvôli použitému procesu pomalého sušenia;
- Získate charakteristickú dymovú arómu a chuť grilu bez toho, aby ste grilovali;

Zdravotné výhody:

Trávenie a metabolizmus
Údená paprika podporuje zdravé trávenie tým, že zvyšuje množstvo slín a žalúdočných kyselín, ktoré pomáhajú rozkladať potravu a dodávajú výživné látky pre energiu.

Stres a nespavosť
Vitamín B v údenej paprike pomáha produkovať melatonín, tiež známy ako spánkový hormón. Spotreba tohto korenia podporí zlepšenie spánku a po prebudení sa budete cítiť skutočne odpočinutí. Údená červená paprika navyše stimuluje hladinu serotonínu a norepinefrínu v tele, čo je bezpečný spôsob, ako odbúrať stres.

Zdravie srdca
Vitamín C v údenej paprike poskytuje ochranu pred kardiovaskulárnymi chorobami, ako sú srdcový infarkt, mŕtvica a ďalšie. Paprika obsahuje železo, horčík, fosfor a draslík, ktoré pomáhajú čistiť krv a udržiavať zdravé srdce.

Hojenie rán
Pretože obsahuje dobrý podiel vitamínu E, pomáha paprika telu pri tvorbe červených krviniek. Pomáha tiež pri rýchlom hojení rán. 

Kožné problémy
Paprika je nabitá antibakteriálnymi vlastnosťami, vďaka ktorým je účinná proti všetkým kožným problémom spojeným s bakteriálnou infekciou vrátane akné. Určite to nepreháňajte, pretože by to tiež mohlo viesť k nadmernému teplu.

Strata vlasov
Železo nachádzajúce sa v paprike pomáha pri prenose kyslíka do vlasových folikulov, čo podporuje rast vlasov zlepšením cirkulácie do pokožky hlavy.

Zloženie:

Údená, sušená a najemno mletá paprika.

Účel:

Z údenej papriky sa pripravujú ozdoby, polievky, omáčky, hotové jedlá, grilované kúsky, marinády alebo jednoducho ako kulinárske korenie.

Tipy na použitie:

- Používajte asi ¼ čajovej lyžičky každé 2-4 porcie. Zmeňte množstvo na základe svojich skúseností. Spočiatku sa vyhýbajte experimentom.
- Údenú papriku si predstavte ako soľ; ak vložíte trochu, pridá sa na chuti, ale príliš veľa môže pokaziť recept.
- Údenú papriku je potrebné zohriať, aby sa uvoľnila jej chuť, takže ju pridávajte počas varenia.
- Údená paprika sa ľahko pripáli, preto ju pridávajte iba v tekutinách a na miernom ohni.

Balenie: 50 g

Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien