logo template4

Psylium

Psyllium je bežný produkt s laxatívnym účinkom. Vďaka vysokému obsahu vlákniny sa psyllium často používa ako pomoc pri liečbe mnohých zdravotných stavov, ako je vysoký cholesterol, problémy s trávením atď.

Pozrime sa na niektoré zdravotné výhody psyllia, ktoré by boli užitočné pri mnohých zdravotných problémoch.

Trávenie

Psyllium preukázateľne zmierňuje zápchu, vč. a pri chronických stavoch. Pri kontakte s vodou psyllium napučiava a stáva sa z neho hmota podobná gélu, ktorá pretláča stolicu tráviacim traktom. Rovnaký proces premeny robí Psyllium užitočné aj pri miernych a stredne závažných hnačkách, pretože absorbuje prebytočnú vodu v žalúdku, čo stvrdne stolicu a spomalí ich priechod tráviacim traktom. Laxatíva ako Psyllium môžu pomôcť aj ľuďom trpiacim hemoroidmi.

Cholesterol

Rozpustná vláknina obsiahnutá v Psilliu pomáha znižovať hladinu cholesterolu. Konzumáciou psyllia a reguláciou hladín zlého cholesterolu sa tiež znižuje riziko srdcových chorôb. Pri kombinácii diéty s nízkym obsahom tukov a prípravkov na zníženie hladiny cholesterolu zvyšuje psyllium prínos pre každú časť tohto režimu.

Strata váhy

Jednou z charakteristických vlastností psyllia je, že obsahuje veľké množstvo vlákniny, ktorá vytvára pocit sýtosti. Všetci vieme, že tento pocit je veľmi dôležitý pre všetkých ľudí, ktorí sa snažia schudnúť. Pridaním psyllia do denného menu zvýšite energetický tok do tela bez toho, aby ste ovplyvnili svoju váhu.

Telový detox

Okrem toho, že je preháňadlo a vďaka vysokému obsahu vlákniny je psyllium účinným prostriedkom na detoxikáciu tela, pretože preukázateľne čistí tráviaci trakt. Týmto spôsobom je psyllium užitočné pre celkové zdravie ľudí.

Filter
Cena