logo template4

Vŕba

Vŕba - Salix alba má vo svojom zložení zmiešané triesloviny, vosk, živice, šťavelany. Táto rastlina je sedatívna, hemostatická, stimuluje krvný obeh, lieči rany, tonizuje, upokojuje nervy. Je indikovaná pri zlom periférnom prekrvení, hnačkách, chrípke, zápaloch, nespavosti, kŕčových žilách, reumatizme.

Vŕba biela má protireumatické, analgetické, diaforetické a upokojujúce účinky. Kôra vŕby bielej je preferovaným liekom pri prechladnutí, horúčkovitých stavoch, zápale pohrudnice (v minulosti aj malárii). Predpisuje sa pri reume, dne, bolestiach hlavy, zápaloch močového mechúra. Menej často sa používa pri črevných poruchách, silnej menštruácii, kožných vyrážkach, hnisavých ranách, nohách proti poteniu atď. V niektorých iných krajinách sa bylina používa ako sedatívum pri sexuálnom vzrušení, pri liečbe nespavosti, pri bolestiach panvových orgánov a pod.

Spôsob použitia: Používa sa výluh z 1 čajovej lyžičky nadrobno nasekanej kôry, ktorý sa namočí na 8 hodín do 1/2 l studenej vody. Po precedení sa tekutina pije 1 deň. Zvonka sa používa koncentrovanejší odvar z kôry.

Filter
Cena