logo template4

Leuzea

Luezea (Rhaponticum Carhamoides) je bylina, ktorá sa dlho používa v alternatívnej a ľudovej medicíne. Koreň leuzea, tiež známy ako koreň maral, sa vo veľkej miere pestuje vo východnej Európe a v Rusku. Bylina sa vyskytuje vo forme doplnku výživy, ktorý je klasifikovaný ako adaptogén.

Leuzea je trváca bylina, ktorá dosahuje výšku medzi 60 a 90 cm. Patrí do čeľade Compositae a má zelené listy. Používajú sa korene rastliny, ktoré sa zberajú na jeseň. Po nakrájaní na malé kúsky sa sušia pri izbovej teplote. Sušená bylina má tmavohnedú farbu, slabý špecifický zápach a sladkú živicovú chuť.

Východné ľudové liečiteľstvo má v aplikácii Leuzea tisícročnú tradíciu. Tinktúry, elixíry, čaj, doplnky výživy sa vyrábajú z koreňov leuzea.

Bylina je bohatá na živicové látky, triesloviny, obsahuje trochu éterického oleja, vitamín C, ako aj inulín, triesloviny a rôzne soli.

V ľudovom liečiteľstve sa leuzea používa na stimuláciu imunitného systému, elimináciu voľných radikálov, zvýšenie syntézy bielkovín v tele, zlepšenie fyzickej a psychickej odolnosti

Leuzea pomáha prekonávať silné fyzické a psychické napätie - pomáha pri obnove tela po ťažkých chorobách a pri intenzívnom cvičení a aktívnom športe. Bylina má výraznú anabolickú aktivitu, ktorá pomáha zvyšovať svalovú hmotu, a tým sa líši od ostatných adaptogénov. To je obzvlášť dôležité pre športovcov a ľudí zaoberajúcich sa ťažkou fyzickou prácou. Zvyšuje sexuálnu aktivitu u mužov a zlepšuje kvalitu spermií.

Zo všetkých fytosteroidných bylín, z ktorých sa extrahuje ekdysterón, má leuzea najmenšiu toxicitu. V ľudovom liečiteľstve na Sibíri sa leuzea dlho používala ako tonikum na celkovú únavu a tiež po chorobe.

Pôsobí posilňujúco a povzbudzujúco na zdravých ľudí.

Filter
Cena