logo template4

Benzoín Siam / Sumatra

vyberte veľkosť:
siam 20 g 8.490
sumatra 50 g 12.590
siam 200 gna objednávku 79.000
sumatra 250 g 49.000
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vds v022
Dostupnosť: na sklade
7.08 bez DPH
8.49 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Benzoín Siam / Sumatra

obr. 1 Sumatra, obr. 2 Siam

Benzoin Siam a Sumatra patria medzi najvoňavejšie živice zo všetkých. Živicu Benzoin Siam dodáva strom z Indie. Benzoín Sumatra pochádza zo Sumatry a Jávy. Podobne ako Benzoin Siam, aj Benzoin Sumatra má veľmi príjemnú vôňu. Najmä v juhovýchodnej Ázii je benzoín veľmi dôležitou vonnou látkou a pridáva sa takmer do všetkých vonných zmesí a vonných tyčiniek. Počas moslimských obradov sa benzoín páli s drevom z aloe, santalovým drevom a pačuli. Prostredníctvom tohto kadidla by mali duše vstať do neba. Benzoín je jednou z najvoňavejších živíc. Jeho príjemná, balzamová vôňa vanilky pretrváva v miestnostiach veľmi dlho. Benzoin Sumatra je trochu horkejší a živicovejší ako sladký Benzoin Siam.

Benzoín siam.
Styrax benzoín
Vôňa jemná, vanilka. Spočiatku s mierne horúcim charakterom. Má liečivý účinok na dušu a poskytuje pohodlie.
Benzoin siam posilňuje silu ega, keď na nás útočia existenčné obavy a skľúčenosť. Naša schopnosť rozhodovať sa a sebadôvera môžu byť posilnené.

Benzoín sumatra
Styrax benzoin Čeľaď Storax - Styracaceae -

Tento benzoín je vhodné dymiť v zmesiach napríklad so santalovým drevom, agarovým drevom, kadidlom, myrhou, labdanom alebo fazuľou tonka, pretože je spočiatku sám o sebe veľmi horký a takmer vyrazí dych, kým nastane balzamická vanilková atmosféra.