logo template4

Opoponax 50g

Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vds v009
Dostupnosť: na sklade
5.75 bez DPH
6.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Opoponax 50g

Kadidlo Opoponax sa používalo v širokej škále kultúr na ochranu pred negatívnymi vplyvmi. Živica posilňuje schopnosť vnímania a podporuje intuíciu a inšpiráciu. Po spálení sa uvoľní aromatická, sladká balzamová vôňa.
Opoponax, podobne ako myrha a mnohé iné živice, patrí do rodu Commiphora.

Odkiaľ pochádza názov Opoponax, je záhadou. Opoponace znamená v latinčine „oponent“ a možno má tento názov objasniť „súťaž“ s myrhou.

Opoponax je tiež často označovaný ako „sladká myrha“ (ale prezývku nesie aj guggul), pretože živica má v podstate vonné vlastnosti, ktoré sú typické pre „commiphora“, ale zatiaľ čo napríklad pravá myrha má veľmi horkú vôňu, živica Opoponax má v skutočnosti trochu sladkosti.

Názov Opoponax tiež nie je taký jasný, pretože dva druhy Commiphora sa na trhu predávajú ako Opoponax: Commiphora guidotti a Commiphra erythraea.

Aby bolo rozdelenie jednoduché, náš Opoponax je prezývaný "Hadi", tak sa strom nazýva v Somálsku.

Latinský názov: Commiphora guidotti

Miesto zberu: Somálsko

Vôňa: zemitá, balzamiková, sladká, jemne ovocná,

Iné názvy: Bisabol, Commiphora holtziana, sladká myrha
Záhadne pripomínajúce staré zátky od vína s balzamovou, drevito-sladkou vôňou, kadidlo Opoponax má veľmi relaxačný a povzbudzujúci účinok. Pomáha k inšpirácii, intuitívnemu vnímaniu a dodáva vám optimizmus. Hlboké túžby sú vystavené v harmonicky vyváženej atmosfére a môžu byť zverené toku života. Minulá bolesť sa rozpúšťa.