logo template4

Santalové drevo kúsky biele / červené

vyberte veľkosť:
červené 50 g 6.490
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vds v021
Dostupnosť: na sklade
5.41 bez DPH
6.49 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Santalové drevo kúsky

India (biele santalové drevo)

Konečne naskladňujeme silne voňavé jadrové drevo! Bohužiaľ, kvalita santalového dreva sa v posledných rokoch značne zhoršila, čoraz častejšie sa používa vonkajšie drevo, pričom výraznú vôňu má len jadrové drevo.

Pôvod: Kongo (červené santalové drevo)

Hoci stromy červeného a bieleho santalového dreva nie sú navzájom príbuzné, tieto drevá sa často označujú ako bratia.Červené santalové drevo sa zvyčajne pridáva do kadidlových zmesí, pretože horí bez zápachu, okrem príjemnej vône dreva. Z červeného santalového dreva sa pripravujú predovšetkým vonné tyčinky lásky. Biele santalové drevo je veľmi dôležité v tantre a joge. Veľmi vzácne! Je úžasné, ako intenzívne prevonia miestnosť vôňa pravého santalového dreva.

Santalové drevo (Santalum album) 
Vôňa tohto santalového dreva je intenzívna, komplexná, silná, okrúhla, jemne kyslá, korenistá, drevitá, zemitá, kvetinová a má vyváženú, intenzívnu, snovú vôňu.

Je to najlepšie santalové drevo, aké sme kedy dymili. Podobne ako jeho olej, aj santalové drevo je často veľmi jemné a zásadité, čo ľahko vzbudí túžbu po silnejšej aróme bez toho, aby stratilo svoj vyvážený profil. 

Vonia krásne, eroticky, jemne afodiacky a veľmi príjemne drevito. Otvára zmysly pre sily zeme, zbavuje strachu a ukazuje cestu k vnútornému zdroju sily.

Santalové drevo vytvára atmosféru pokoja a rozjímania.
Santalové drevo získavame z prirodzenej pestovateľskej oblasti v južnej Indii. Nadmerné využívanie je takmer nemožné kvôli najprísnejším exportným predpisom. Veľký pôžitok, jednotlivo dymené alebo kombinované so živicami (kadidlo), kvetmi, listami alebo koreňmi.