logo template4

Copaiba balzam 30 ml

Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vds v013
Dostupnosť: na sklade
8.25 bez DPH
9.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Copaiba balzam 30 ml

Olej zlatej farby, ktorý pochádza z Južnej Ameriky, má hustú konzistenciu a jemne, korenisto, balzamikovo vonia. Copaifera officinalis - Fabaceae

Synonymum: strom Kopaiba

Tento strom dorastá do výšky 40 metrov a rastie v Južnej Amerike. Priehľadný až zlatistý rezinoid je uložený v špeciálnych komorách v dreve stromu a napichnutý vŕtaním do kmeňov. Je to stará ľudová medicína v Južnej Amerike.

Rada na dymenie: Balzam je vhodný na výrobu vonných guličiek a tyčiniek, pretože dobre spája zmes a vytvára jemnú balzamikovo-vanilkovú vôňu. Vytvára zmyselnú, kreatívnu a veľmi harmonickú náladu. Vytvára veľkorysý, optimistický a otvorený postoj.

Zloženie: Živicový olej Copaifera Officinalis

Tento olej, ktorý sa používa v tradičnej medicíne, bol skúmaný pre svoje protizápalové, antimikrobiálne vlastnosti a vlastnosti pri hojení rán. Môže pomôcť pri oprave tkaniva, čo je dobré pre poškodenú a problémovú pokožku.

Pôvod: Amazonský dažďový prales, Brazília

Chemické zloženie oleja: Hlavnými aromatickými zložkami oleja sú B-karyofylén, germakrén D, a-bergamotén a humulén. Upozorňujeme, že koncentrácia týchto aktívnych látok sa môže líšiť od šarže k šarži.

Používajte ako základ v upokojujúcich a vyrovnávajúcich aromatických zmesiach.

Použitie v kozmetike:

INCI-EU: Copaífera Officinalis Resin
CAS # 8001-61-4
EINECS # 232-288-0
EC-No: 232-288-0

Toto je živica získaná zo živého stromu (nie esenciálny olej). Živica neobsahuje žiadne mastné kyseliny. Obsahuje 30-60% beta-karyofylén, čo je seskviterpén. Olej aj éterický olej majú liečivé vlastnosti a používajú sa pre svoje:

protizápalové
antiparazitárne
antimikrobiálne
úľavu od bolesti pri hojení rán
Existujú štúdie, ktoré podporujú protirakovinové a neuroprotektívne tvrdenia. Táto živica a jej esenciálny olej sú široko používané pri liečbe akné a klinickej liečbe rán.

Tento olej obsahuje vysokú koncentráciu seskviterpénov a má dominantnú živicovú vôňu. Používajte ho zriedený a v kombinácii s inými olejmi a maslami. Chráňte pred oxidáciou.