€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

  logo template4

Styrax Honduras balzam 30ml

Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vds 13064
Dostupnosť: na sklade
Cena bez DPH: 13.25
15.90 ks

Styrax Honduras balzam 30ml

Vzácny balzam pochádzajúci zo Strednej Ameriky, ktorý sa získava zo stromu Liquidambar. Balzam Styrax je viskózny, nepriehľadný a s príjemnou vôňou vďaka kyseline škoricovej a vanilke.
Styrax je žiadaný v mnohých stredovekých a starovekých receptoch. Táto živica je polotekutá viskózna látka z americkej odrody styrax, Liquidambar styraciflua.
Zber miazgy a príprava balzamu zahŕňajú pomerne namáhavé úlohy, ktoré trvajú od mája do novembra a pozostávajú z niekoľkých samostatných fáz. Hustá šťava sa získava v období jún – september postupným odlupovaním ¼ celkového kmeňa pozdĺžne. Pri poranení kmeňa vystupuje miazga, ktorú možno stimulovať poklepaním na kmeň. Šťava sa zoškrabáva z poranených kmeňov stromov. To sa vloží do vriacej vody, aby zmäklo, a potom sa vytlačí. Styrax sa potom zriedi ¼ vody, čím sa zachová mäkkosť a aróma. Destiláciou vodnou parou sa získa svetložltý olej, ktorý možno použiť na lekárske účely.
 
Zriedený s vhodným nosným olejom sa zvonka používa v tradičnej medicíne na odreniny, úzkosť, bronchitídu, katary, kašeľ, rezné rany, lišaj, svrab, stresové stavy a rany.
Styraxový rezinoid sa často používa v základnej nôte orientálnych vôní alebo v kožených akordoch. Často sa používa aj v spojení s opulentnými kvetmi, ako je jazmín alebo tuberóza v ženských florientáloch.
V parfumérii sa používajú dva druhy styraxu: ázijský styrax alebo Liquidambar orientalis a americký styrax alebo Liquidambar styraciflua, ktorý ponúkame. Tento monumentálny strom prirodzene rastie v hustých tropických lesoch v pohorí Olancho v Hondurase. Vyskytuje sa aj v Guatemale, Mexiku a Salvádore.
V starovekom Egypte - 3 000 p.n.l. – Zdá sa, že Egypťania používali styraxovú živicu na balzamovanie tiel. Stopy styraxu sa našli aj v hrobkách Inkov zo 14. a 15. storočia, a to v dôsledku prítomnosti kyseliny škoricovej a styrénu, charakteristických molekúl živice. Styrax bol svojho času široko používaný v Amerike na liečbu pľúcnych infekcií a rán. Do Európy ho priniesol Cortés v 15. storočí a vo veľkom sa dovážal pre jeho vôňu a liečivé vlastnosti.
 
Silne uvoľňujúce a uvoľňujúce emocionálne kŕče, kadidlo Styrax dokáže zázraky, keď v situácii dominuje agresivita. Balzamická, jemná sladkosť v dochuti šíri pokoj. Nálada otvorenosti fúka okolo srdca a ponúka všetky možnosti na realizáciu prianí.
 
Riedka živica sa dá dobre vydymovať spolu so santalovým drevom. Odporúčame živicu Styrax nakvapkať na nosný materiál (drevo a pod.) alebo namočiť nosný materiál do živice a nechať odkvapkať.
Vzhľadom na to, že živica má veľmi intenzívnu vôňu, na kadidlo stačí veľmi málo. Styraxový balzam (Liquidambar styraciflua) je zriedka dostupný v tekutej forme. Známejšie sú malé čierne kúsky dreveného uhlia, ktoré sú nasiaknuté styraxom. Bohužiaľ, to druhé často vedie k falšovaniu. Styraxový balzam bol už v staroveku cenený ako obľúbené kadidlo a dodnes sa používa v kostolných vonných tyčinkách.
 
Vôňa: prísna, aromatická, orientálna
 
Účinky kadidla: magické, liečivé pre dušu, ochranné, budovanie silnej energie, strachy, vyčerpanie, vízie, liečebný obrad, šamanizmus
 
Odporúčanie: Kadidlové zmesi (budovanie energie, liečenie)
 
Textúra: viskózna
 
Pôvod: Honduras
Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien