€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

logo template4

Mastix Pistacia terebinthus 50g

Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vds 13063
Dostupnosť: na sklade
13.25 bez DPH
15.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Mastix Pistacia terebinthus 50g

Terebinth Rein Tears-Shirazi Masticha-Biblická aromatická-Pistacia terebinthus-Tradičná medicína-Kadidlo & Parfum. Prírodná žuvačka-Elah

Terebinthský strom je dobre známy a spomínaný 16-krát v Starom zákone. Terebinth stromy môžu žiť až tisíc rokov a mnohé sa používajú ako orientačné body a považujú sa za posvätné stromy, často označujúce staroveké pohrebiská.
 
„Mastic“ slzy, tj; živica je prírodný exsudát a nevyžaduje klepanie na strom, čo zaraďuje tento produkt na popredné miesto v zozname udržateľnej úrody. Tento strom, ktorý rastie od Palestíny po Irán, bol kedysi klasifikovaný ako Pistacia Palestina, ale nedávno bol pomenovaný synonymom P. Terebinthus. Mnohí veria, že strom Terebinth je veľký strom „Elah“, ktorý sa často spomína v Starom zákone a bol posvätným pre Kanaáncov. V Biblii sa tomuto stromu dáva meno Elah, čo je ženská forma slova „El“, jedného z mien židovského boha, a mnohí veria, že meno Elah sa odvoláva na časy uctievania bohyne v r. Svätá zem. Dávid bojoval s Goliášom v údolí Elah.
 
Terebinthová živica sa tradične používa ako prírodná žuvačka, ktorá prispieva k starostlivosti o ústnu dutinu a gastrointestinálny trakt podobným spôsobom ako jej príbuzná Chioská masticha. Tieto stromy sú skutočne úzko príbuzné a obidva sú členmi rodiny Pistacia, ktorá nám dáva aj naše obľubené pistáciové orechy (Pistacia vera).
 
Živica, semená a listy stromu Terebinth sa vďaka tradičným liečivým vlastnostiam od trávenia, sviežeho dychu, stimulácie ďasien a chuti do jedla, odstraňovania zubného povlaku a osvieženia mysle a hojenia rán používajú ako liek už tisíce rokov.
 
Masticha bola pravdepodobne jednou z tajných ingrediencií v egyptskej zmesi kadidla Kyphi. Lacnejšia alternatíva k prémiovej mastichovej živici z Grécka. Aj keď slzy nie sú také krásne hladké a priesvitné ako grécka masticha, vôňa je nádherná.
 
Vzťah tejto mastichy k mastiche z Grécka je jasne vidieť, aj keď živice vyzerajú inak a majú rôzne nuansy vône. Keďže chioská masticha je neskutočne drahá, alternatívou by mohla byť táto masticha.

Vôňa mastichy sa najlepšie rozvinie na drevenom uhlí posypanom trochou piesku. Je všestranná, pikantne svieža a silná. Na vonnom sitku je vôňa veľmi ľahká a svieža a ovocná.
Masticha vás prebúdza a koncentruje, čistí, posilňuje, zaháňa melanchóliu a čistí myseľ. Kadidlo znamená ľahkosť, radosť zo života a koncentráciu. Masticha tiež podporuje jasnozrivosť a podporuje vízie. Je veľmi vhodná na meditáciu a rozjímanie. Masticha má dezinfekčný a posilňujúci účinok na ďasná pri žuvaní.
Masticha sa tradične používa ako tonikum pri únave a k liečebným obradom.
Použite mastichové kadidlo na nájdenie jasnosti a objasnenia, dokonca aj v depresívnej nálade svetlo mastichy pomáha nájsť novú dôveru v život.
 
Latinský názov: Pistacia terebinthus
 
Vôňa: citrónová, svieža, korenistá
 
Niektoré časti tejto živice sú svetlejšie a niektoré o niečo tmavšie. Niektoré časti sú veľmi čerstvé a vo vrecúšku môžete nájsť lepkavé zhluky. Je to prirodzené a tieto zhluky sa dajú pred použitím ľahko rozbiť. Má trochu korenistejšiu, ale zároveň veľmi jemnú vôňu.