logo template4

Kadidlo / Boswellia papyrifera 50 / 500 g

vyberte veľkosť:
50 g 5.900
500 g 29.900
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vds z6776
Dostupnosť: na sklade
4.92 bez DPH
5.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Kadidlo / Boswellia 50 / 500 g 


Kadidlová živica pochádza z kríkovitých listnatých stromov pôvodom z Etiópie a častí Somálska, Ománu a Jemenu, ktoré môžu mať niekoľko kmeňov a dorastajú do výšky 2 až 8 metrov. Všetky časti stromu sú vysoko živicové, aj keď živica sa neobjaví skôr, ako má strom 8 rokov alebo starší.
Starí Egypťania používali živicu na kadidlo na počesť bohov, pridali ju do svojich parfumov a živicu aj olej používali na balzamovacie rituály, živica sa nachádzala v hrobke Tutanchamóna z roku 1323 pred Kristom.
Ako použiť:
Používajte živicu samostatne ako kadidlo, dobre sa mieša s inými bylinkami a živicami a často sa používa ako základná živica v zmesiach. Živica môže byť premenená na tinktúru alebo na prášok, čím sa získa pleťová voda, krémy, balzamy a mydlá na pokožku.

Kadidlo z oblasti Červeného mora (Boswellia papyrifera)

Charakteristika: väčšinou menšie kúsky, sladko-medová aróma Kvalita: 1. trieda

Poznáme tri druhy kadidla:
Indické kadidlo (Boswellia serrata): okrem dy,menia sa tradične používa ako liečivo a používa sa v kozmetických formuláciách. Po vydymení získa indické kadidlo sviežejšiu vôňu v porovnaní s ostatnými druhmi kadidla.
Somálsko, kadidlo Aden: (Boswellia carterii): pochádza zo Somálska, Iránu a Iraku. Boswellia carterii má podobne vysoký obsah kyselín Boswellia a tradične sa používa aj ako liečivo.
Etiópske kadidlo (kadidlo Červeného mora, Boswellia papyrifera): najdostupnejší druh kadidla. Pri dymení vydáva sladkú, teplú vôňu s ľahkou citrusovou notou. Boswellia papyrifera je veľmi podobná druhu Boswellia carterii. Je tiež veľmi populárne v kozmetickom priemysle.