€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

logo template4

 

Mandľová živica 20 g

Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vds 13062
Dostupnosť: na sklade
6.58 bez DPH
7.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Mandľová živica 20 g

Mandľová guma je jedlá stuhnutá živica zo stromu. Ľudské používanie živíc stromov je zaznamenané už od starovekého Grécka a Egypta. V starovekom Grécku pálili živicu ako kadidlo, aby zahnali choroby a zlých duchov. Jemná vôňa dezinfikuje, čistí a rozjasňuje. Ako spojivo sa najčastejšie používa práve mandľová živica. Má aromatickú vôňu podobnú vanilke a horkým mandliam.
 
Mandľová guma je vedľajším produktom metabolického mechanizmu stromu, ľahko rozpustná vo viskóznych a vodných roztokoch. Mandľová živica má buď bielu alebo hnedú farbu a vyskytuje sa v tvare malých kameňov nad kôrou stromu. Môže sa rozpustiť vo vode a používa sa na výrobu želé, zdravých nápojov, mliečnych koktailov atď.
Používa sa v potravinárskom a farmaceutickom priemysle, ako emulgátor, stabilizátor a ako prísada do textúry.
Mandľová guma je jednou z mála jedlých živíc na svete, ktoré vylučuje mandľový strom. Táto guma sa konzumuje pre svoje liečivé vlastnosti a je súčasťou mnohých zdravých jedál, nápojov, zmrzlín a šejkov.
 
Mandľová živica má množstvo zdravotných výhod, pomáha pri chudnutí, znižuje telesné teplo a pôsobí ako prirodzené ochladzovanie tela, preto sa v lete bežne používa.
Mandľová živica v Indii tiež účinne lieči žalúdočné problémy, ako je hnačka, kyslosť, nadúvanie, vredy, kŕče, bolesť atď.
Mandľová živica má antibakteriálne vlastnosti a tiež rýchlo hojí rany. Je účinná pri liečbe kožných ochorení, ako sú vyrážky, zápaly, infekcie, pupienky atď. Môžeme ju nájsť ako zložku mnohých prírodných krémov a letných pleťových zábalov. Výskum ukázal, že mandľová živica pri aplikácii na pokožku vydáva chladivý pocit, a preto sa bežne používa na liečbu vredov.
 
Živica mandľovníka (Prunus dulcis) má tú vlastnosť, že je rozpustná vo vode. Ak v mažiari rozdrvíte tvrdé „kúsky živice mandľového stromu“, prášok sa dá veľmi dobre použiť aj na výrobu vonných kornútkov. Živica z mandľového stromu sa bežne používala v kadidle lásky...
Teplú voňajúcu živicu mandľového stromu používali Gréci v staroveku ako kadidlo. Verilo sa, že jeho jemná vôňa zaháňa zlých duchov a démonov. Živica má prejasňujúci a čistiaci účinok na ľudskú myseľ.
Má tiež dezinfekčné vlastnosti. Už starí Gréci používali živicu mandľových stromov, napríklad v Delfách, proti chorobám (mor), proti zlým energiám, zlým duchom a v mágii, napríklad na kadidlo z lásky.
Okrem objasňujúceho, čistiaceho účinku má živica mandľového stromu silu otvárať a spájať uzavreté srdcia. Preto sa okrem rituálov a ceremónií často používa aj v kadidle lásky. Jeho vôňa je jemná a mandľová.
Mandľový strom je malý strom pochádzajúci z východného Stredomoria, ktorý patrí do čeľade ruží. Mandľovník dorastá do výšky deväť metrov a pestuje sa už 4000 rokov. Pestuje sa najmä v Kalifornii, USA, v oblasti Jemná vôňa dezinfikuje, čistí a prejasňuje, má dezinfekčný a čistiaci účinok na miestnosť, podporuje empatiu, spája srdcia a podnecuje milostný život.
 
Dymový efekt: láska, vášeň, zmyselnosť, harmonický, navodzujúci spánok. Má jemnú, jemnú, ovocnú arómu a dobre sa hodí do kadidiel lásky.
 
Príležitosť: denne
 
Odporúčanie: lepšie do kadidlových zmesí, prosím pomelte tvrdú živicu (v surovom stave prská)
 
Textúra: tvrdé kúsky (slzy)