€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

logo template4

Myrhová živica / guma 50 g

Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vds SKU8386
Dostupnosť: na sklade
6.58 bez DPH
7.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Myrhová živica / guma - 50 g

 
Myrha pochádza z malého, ostnatého, listnatého kríka pochádzajúceho z Jemenu, Somálska, Eritrey a východnej Etiópie. Živica ľahko vyteká zo stromu bez toho, aby sa strom musel rezať alebo ryhovať.
 
Starí Egypťania používali túto živicu ako antiseptikum, ako kadidlo, bola to kľúčová zložka slávneho egyptského kadidla Kyphi, ktoré sa používalo ako liek a fumigant, používala sa aj pri balzamovaní. Myrha mala v priebehu času veľkú hodnotu; Rimania ju dokonca oceňovali rovnako ako zlato a používali ju ako záruku za peňažné dlhy. V 11. storočí anglosaovia používali myrhu ako liek, nemecký bylinár Hildegard von Bingen v 12. storočí používal myrhu viac ako duchovný prostriedok na odstránenie negativity.
Navrhované použitie:
Používajte živicu samostatne ako kadidlo, dobre sa mieša s inými bylinkami a živicami a často sa používa ako základná živica v zmesiach. Živica môže byť premenená na tinktúru alebo na prášok, čím sa získa pleťová voda, krémy, balzam a mydlo pre pokožku a môže pomôcť pri hojení drobných rán. Ako tinktúru je možné do zubných prípravkov pridať myrhu, ktorá pomáha liečiť vredy v ústach a bolesť ďasien.
Zloženie (INCI):
Commiphora Myrrha Gum