logo template4

Berry / bobuľový vosk (Rhus Verniciflua Peel Cera)

vyberte veľkosť:
10 g 1.900
50 g 7.490
100 g 11.900
500 gna objednávku 52.900
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: vds 23-01
Dostupnosť: na sklade
1.58 bez DPH
1.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Berry vosk (Rhus Verniciflua Peel Cera)

Vosk z bobúľ je čistý rastlinný vosk a získava sa zo sumachu lakového (Rhus verniciflua).

Vosk z bobúľ je vhodný ako konzistenciu dodávajúca, mierne koemulgujúca a zvlhčujúca zložka v tyčinkách na pery a starostlivosť (aj ako náhrada japonského vosku).

Aplikácia: Tavenie v tukovej fáze, bod topenia 52 stupňov Celzia.

Dávkovanie:

- maximálne 1% v emulziách O/V (ak sa používajú iné konzistencie)

- vo V/O emulziách do 5%

- v oleogéloch 4-5%

Oblasti použitia: detská starostlivosť, dekoratívna kozmetika (napr. rúž), starostlivosť o pleť a vlasy, telové mlieko, krém na ruky, starostlivosť o pery (napr. veľmi suché pery), olejové gély, dezodoranty, emulzie, prípravky na opaľovanie a po opaľovaní, citlivá, zrelá, suchá, šupinatá, popraskaná pokožka, ako aj drsné oblasti kože a mozole

Číslo zmydelnenia: NaOH: 0,153 / KOH: 0,214

Vosk z bobúľ sa často označuje ako japonský vosk, ale v skutočnosti ide o dva rôzne produkty.

Vosk z bobúľ je čisto rastlinný prírodný produkt a získava sa z ovocných šupiek stromu lakovníka alebo sumachu lakového, ktorý patrí do rodiny sumachov. Ovocné šupky sa uvaria, vosk sa stiahne a jemne prefiltruje. Známy japonský alebo čínsky lak sa vyrába z mlieka kmeňa. Listnatý strom pochádza z Indie, Kórey a veľkých častí Číny. Z chemického hľadiska nejde o vosk, ale o rastlinný tuk. Keďže je na koži menej „voskový“ ako včelí vosk, často sa používa namiesto včelieho vosku. Bobuľový vosk má nižšiu teplotu topenia ako včelí vosk. Túto skutočnosť treba pri spracovaní určite zohľadniť!!! Výborná alternatíva pre vegánov, ak sa chcú vyhnúť včeliemu vosku.

Efekt/vlastnosti

Bobuľový vosk je výrazne menej filmotvorný ako včelí vosk a má veľmi príjemný pocit. Táto skutočnosť ho robí veľmi obľúbeným v emulziách. Je veľmi vhodný aj na starostlivosť o bábätko.
V dekoratívnej kozmetike sa často používa v lesku na pery ako nelepivá a pružná zložka na regeneráciu konzistencie. Tu je kombinácia s ricínovým olejom takmer nevyhnutnosťou. V starostlivosti o pery (napr. rúž) podporuje miešanie jednotlivých zložiek.
Vďaka svojim hydratačným vlastnostiam je veľmi populárny vo formuláciách pre citlivú, vysoko sa starajúcu, zrelú, suchú, popraskanú a šupinatú pokožku a suché pery. Samozrejme, drsné oblasti kože a mozoly sú tiež radi, že sú ošetrené voskom z bobúľ.
Aj počas horúceho slnečného dňa má naša pokožka radosť zo starostlivosti s týmto voskom, a preto sa často používa v prípravkoch na opaľovanie a po opaľovaní.
V chladných zimných dňoch môže zabrániť suchým rukám (napr. krém na ruky) a popraskaným perám, pretože na pokožke vytvára ľahký ochranný film, vďaka čomu môže byť pokožka chránená aj pred škodlivými vplyvmi prostredia.
Vosk z bobúľ dodáva vlasom lesk, preto sa často používa aj v starostlivosti o vlasy (napr. šampónové tyčinky).
Môže sa použiť namiesto včelieho vosku pri výrobe prírodných mydiel. Podobne ako včelí vosk posilňuje ochranný film na pokožke. Odporúčame použiť koncentráciu maximálne 5 %.
Nemáte doma vosk z bobúľ?

Potom môžete vymeniť 18 g bobuľového vosku za 10 g včelieho vosku (pomer 1:1,8).

U nás získate bobuľový vosk a nie japonský vosk (číslo CAS: 8001-39-6), ktorý má vyšší bod topenia a iné číslo zmydelnenia.

Nebezpečenstvo!

Bobuľový vosk má nižšiu teplotu topenia ako včelí vosk. Túto skutočnosť treba určite brať do úvahy pri spracovaní alebo zmene receptúry!!!

INCI: Rhus Verniciflua Cera /Rhus Verniciflua Peel Wax