€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

logo template4

 

Galbanum 20 g

Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vds 13061
Dostupnosť: na sklade
8.83 bez DPH
10.59 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Galbanum 20 g

Galbanum je púštna a horská rastlina. Táto rastlina rastie v stredných a severovýchodných horských oblastiach Iránu. Galbanum rastie spontánne a organicky na pastvinách, ale môže sa pestovať. Jej korene v zemi sú ako cukrová repa a sú tmavo hnedé. Odrezaním tenkej vrstvy z tohto koreňa vytečie gumovitá tekutina ako mlieko, ktorá časom zmení farbu na žltú a potom červenú. Zber galbana v Iráne začína v júli a pokračuje až do septembra.
Galbanum je tiež guma s vedeckým názvom „Ferula galbaniflua“ a jej anglickým názvom galbanum z čeľade „Umbelliferae“. Extrahovaná guma sa potom suší a zbiera v žltej, hnedej alebo zelenej farbe.
 
Aromatická látka nazývaná Galbanum sa získava zo šťavy z koreňa Galbanum a v európe sa používa v medicíne a voňavkárstve. Galbanová guma je organický a prírodný produkt.
Galbanová živica- jej vôňa je krásna jasná horká, suchá, zelená a niektorí ju považujú za aromatické stelesnenie zelenej. Je to extrémne voňavá, ooey-gooe a skoro hustá tekutina / pasta.
 
Môže byť použitá ako taká v kadidle, tinktúrovaná v alkohole na parfumérske práce alebo vylúhovaná v olejoch. Odparením alkoholu po tinktúre a prefiltrovaní si môžete pripraviť svoj vlastný absolút galbanum.
 
Galbanová živica má bohatší, hlbší a komplexnejší aromatický profil ako galbanová silica.
Rovnako ako mnoho iných živíc pôsobí ako fixátor v parfumových a aromatických kompozíciách.
 
Galbanum je jednou zo štyroch základných zložiek svätého kadidla spomenutého v Exodus 30:34 a Kazateľ 24:14–15. Bola to jedna zo zložiek Ketoretu, židovského svätého kadidla, ktoré bolo spálené v Tabernacle v 1. a 2. židovskom chráme v Jeruzaleme.
 
V medicíne sa používa od nepamäti a je súčasťou staroegyptského kadidla Khyphi. 
V systémoch tradičnej medicíny je to stimulant, expektorans, spazmolytikum, proti nadúvaniu, protizápalové, antimikrobiálne a antiseptické. Predpokladá sa, že stimuluje trávenie a zlepšuje pamäť a funkciu mozgu.
Galbanum sa používa pri výrobe moderných parfumov a je zložkou, ktorá dodáva charakteristickú vôňu vôňam „Must“ od Cartier, „Vent Vert“ od Balmain, „Chanel No. 19“ a „Vol De Nuit“ od Guerlain.
Jeho vôňa je jantárovo zelená, sladká, balzamová, živicová s nádychom sviežosti. Je to jedna z mála zelených základných tónov prírodného pôvodu.
 
Chemické zloženie galbanovej živice
Galbanová živica má silný zápach a sťahujúcu, horkú a nepríjemnú chuť. Ľahko sa tvorí emulzia s vodou, takže 25% sa rozpúšťa vo vode. Galbanum obsahuje v priemere 9,5 % silice, 63,5 % živice a 27 % gumy. Kvalita galbana je určená obsahom popola, ktorý by nemal byť vyšší ako 10%.
Aplikácie: Aromatický prírodný materiál pre profesionálne, medicínske, aromaterapeutické, parfumérske, domáce a priemyselné použitie
 
Jemná, pastovitá galbánová živica má korenistú vôňu. Galbánová živica obsahuje živicové látky, gumové látky a éterické oleje.
 
Ako vonná živica sa galbanum vydymuje spolu s drevom a bylinkami, odporúčame odparovať v ohrievači.
Galbanum vonia neskutočne komplexne a všestranne: zemito, sviežo, balzamovo, sýto. Hovorí sa jej aj materská živica a kedysi sa vydymovala pri pôrode, pretože pomáha uvoľňovať napätie, najmä psychické, ktoré sa potom v tele prejaví ako napätie. Podporuje pôrod a dobrý priebeh pôrodu. Preto, prosím nevydymujte počas tehotenstva, pretože to môže viesť k potratu! Kadidlo s galbanom má tiež upokojujúci, vyrovnávajúci a uzemňujúci účinok. 
V stredoveku bol galbanum, známy aj ako materská živica, dôležitým liečivým kadidlom. Sumeri ho nazývali Baluchchu a fajčili ho spolu s Kava Kava na prevenciu alebo zmiernenie úzkosti, silného vnútorného nepokoja a duševných kŕčov. Na ženy s brušnými problémami pôsobí upokojujúco, uvoľňujúco, vyrovnávajúco, uzemňuje, posilňuje, uvoľňuje a uvoľňuje duševnú kondenzáciu a znižuje podráždenosť a vnútorné napätie. Viskózna esencia galbana má svieži, zeleno-drevitý a balzamikovo jemný, listový podtón pripomínajúci smrekové ihličie a dobre sa mieša s angelikou, opoponaxom, borovicou, myrhou, elemi, kava kava a pod., ak je galbanum príliš viskózne stačí vysušiť na vzduchu alebo vložiť do mrazničky a odlomiť alebo nastrúhať mrazené kúsky.
 
Vonná kadidelnica: na kadidlovom piesku:
 
Dymový efekt: magický, silne ochranný, čistiaci, rozpúšťací, uzemňujúci, strašenie duchmi, šamanizmus
 
Príležitosť: venovanie, obetovanie, vzývanie
 
Odporúčanie: pre kadidlové zmesi (uzemnenie, čistenie, rozpúšťanie, mágia)
 
Textúra: viskózna, lepkavá hmota
 
Pôvod: Irán
 
Vlastnosť: pri zahrievaní sa topí