logo template4

Indické kadidlo, prášok

vyberte množstvo:
50 g 7.790
250 g 37.900
500 g 69.000
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vds v002
Dostupnosť: na sklade
6.49 bez DPH
7.79 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Indické kadidlo, prášok

Indické kadidlo (Boswellia serrata)
V staroveku, od Ríma po Indiu, bolo kadidlo drahšie ako zlato. Pálenie kadidla bolo symbolom hojnosti a blahobytu; na pohrebe cisára Nera jeho manželka spálila viac kadidla ako je celková ročná produkcia Arábie! História a pôvod kadidla je obklopená mýtmi a záhadami. Niektorí veria, že kráľovná zo Sáby, ktorá priniesla korenia kráľovi Šalamúnovi ako dar z Izraela, priniesla kadidlo z tohto regiónu. Kresťanská tradícia narodenia Ježiša Krista obsahuje aj náznaky, že kadidlo pochádza z Izraela.

Vysoko horľavá gumová živica obsahuje ako hlavnú účinnú látku kyselinu boswellovú a má vysoký podiel éterických olejov.

Živica Boswellia serrata - tiež Salai-Guggal - sa získava z divo rastúcich rastlín kadidla indického počas jarného zberu.
Pred zberom živice sa musia pripraviť divé balzamové stromy: kôra sa na jar zoškrabe, aby mohla vznikajúca živica na vzduchu vyschnúť a vytvrdnúť. Tento proces zberu trvá niekoľko mesiacov, čo robí konečný produkt zodpovedajúcim cene.

Hrudky kadidla na povrchu kôry sa potom zbierajú, vyvážajú a melú na prášok Boswellia, najjemnejší kadidlový prášok.
Indické kadidlo obsahuje kyselinu boswellovú a éterické oleje, ako aj ďalšie medicínsky účinné zložky, ako sú horčiny a sliz.
Kadidlo je obsiahnuté v nespočetných zmesiach kadidla na domáce použitie a používa sa v kultovej, ezoterickej a náboženskej oblasti. V neposlednom rade pre svoje mierne halucinogénne vlastnosti je známy ako „vôňa neba“, o ktorej sa hovorí, že má transcendentálne očisťujúce účinky.

Kadidlo vytvára harmonickú atmosféru a so svojimi esenciálnymi olejmi vytvára sviežu vôňu a vysokú úroveň pohody. Kadidlový prášok mal už v minulosti veľký význam a odháňal zlých duchov, ale aj neduhy a choroby ľudí. Čistá povaha kadidla hrá veľmi dôležitú úlohu pri výrobe prášku Boswellia, ktorý prostredníctvom esenciálnych olejov priaznivo pôsobí na atmosféru v miestnosti a na pohodu. 

Poznáme tri druhy kadidla:
Kadidlo indické (Boswellia serrata): okrem vydymovania sa tradične používa v medicíne a používa sa v kozmetických prípravkoch. Pri dymení indické kadidlo vytvára sviežejšiu vôňu v porovnaní s inými druhmi kadidla.
Somálsko, Adenské kadidlo: (Boswellia carterii): pochádza zo Somálska, Iránu a Iraku. Boswellia carterii má podobne vysoký obsah kyselín Boswellia a tradične sa používa aj v medicíne.
Etiópske kadidlo (Kadidlo z Červeného mora, Boswellia papyrifera): najlacnejší druh kadidla. Pri dymení vydáva sladkú, teplú vôňu s ľahkým citrusovým nádychom. Boswellia papyrifera je veľmi podobná Boswellia carterii. Je tiež veľmi obľúbená z kozmetického hľadiska.