logo template4

Sójový vosk na výrobu kozmetiky

Cena 2.99
Dostupnosť: vypredané
hmotnosť:
100g 0.000
1kg 15.500
Kód produktu: M-1364
Výrobca: MAYAM
: 24 mesiacov
ks

Sójový vosk na výrobu kozmetiky MAYAM

 
Sójový vosk je zmes špeciálne vyvinutá na výrobu sviečok do nádob, vhodná aj na tvarované sviečky. Môže sa ďalej miešať s vôňami a farbivami rozpustnými v oleji.
Sviečky vyrobené z tohto čistého rastlinného vosku majú krémový vzhľad a dobrú vôňu. Je bezpečný pre balzam na pery, rúže a ďalšie výrobky na starostlivosť o pleť, ako sú  telové maslá, masážne sviečky.
 
Tento produkt je biologicky odbúrateľný a vhodný pre vegánov. Nepoužívajú sa žiadne živočíšne produkty a pri jeho výrobe sa nevykonali žiadne testy na zvieratách.
 
INCI: hydrogenated vegetable oil
 
Fyzikálne vlastnosti
Bod tuhnutia 34-42 ° C
Teplota topenia 42-48 ° C
 
 

Ako používať sójový vosk a vyrábať sviečku

Náš sójový vosk nevyžaduje okrem vône a farby prísady. Staré alebo čiastočné sviečky môžu byť pretavené a vosk znovu použitý, aj keď sa odporúča vosk príliš dlho neohrievať nad 85 ° C alebo zahrievať.
Príprava foriem a nádob:
Formy a nádoby by mali byť čisté a zbavené nečistôt. Nádoby by mali mať minimálne izbovú teplotu, aj keď je potrebné nádoby predhriať na cca. 45 - 50 ° C môže byť prospešných.
 

Farbenie:

Väčšina farbív pracuje so sójovým voskom: prášok, tekutina, štiepky, bloky atď. Pri použití práškových farieb a minerálnych pigmentov zahrejte vosk na cca. 75 ° C, pridajte farbivo a miešajte, kým sa nerozpustí. Práškové farby môžu byť tiež rozpustené vo vôni a potom pridané do roztaveného vosku. Uistite sa, že sa farbivo pred pridaním úplne rozpustilo. Pri použití práškových farieb rozpustených vo vôni zahrejte vosk na 70 ° C v tekutých farbách, farebných blokoch, trieskach alebo bez farbiva. Ak chcete svoju sviečku stmaviť, pridajte do farby, ktorú používate, trochu čierneho farbiva.
 

Vôňa:

Náš sójový vosk sa môže používať s vôňou v množstve až 10 - 12%, avšak veľmi sa odporúča vôňa, ktorá je špeciálne vyvinutá na použitie s prírodnými voskami. Veľkosť a hĺbka knotu má výrazný vplyv na vašu vôňu, takže správny odvod je prvoradý. Niektoré vonné látky môžu zle reagovať s voskom a spôsobiť jeho roztekanie, nežiaduce povrchové úpravy alebo zlú kvalitu plameňa. Zistilo sa, že môžu nastať prehnané reakcie pri používaní vôní špeciálne navrhnutých na použitie vo sviečkach z parafínového vosku.
Vždy používajte éterické oleje a vône s bodom vzplanutia vyšším ako 75 ° C.
 

Nasávanie:

Prírodné vosky majú tendenciu vyžadovať väčšie veľkosti knôtov ako tradičné parafínové vosky. Vôňa, farba a konfigurácia sviečky majú veľký vplyv na najlepšiu voľbu knôtu. Príliš veľký knôt môže spôsobiť sadze, zrýchlenie času horenia a odkvapovanie (vosk vyteká cez bočnú sviečku). Príliš malý knôt spôsobí tunelovanie a produkciu menšieho plameňa. Ak máte zlú kvalitu alebo stabilitu plameňa, vyskúšajte iný typ knôtu. Skúšobné horenie by sa malo vykonať potom, čo sviečka mala možnosť 48 hodín po naliatí sedieť a stuhnúť.
 

Topenie:

Dočasne vysoké teploty (do 90 ° C) nemajú žiadny nepriaznivý vplyv, pokiaľ sa vosk rýchlo ochladí. Vyššie teploty môžu spôsobiť zafarbenie vosku. Vosk nechajte vychladnúť na požadovanú teplotu nalievania, pridajte vôňu a dobre premiešajte. Nezabudnite vosk počas topenia miešať / miešať. Nepoužívajte nádoby obsahujúce meď a zinok, pretože by to mohlo urýchliť zafarbenie. Nerezová oceľ je materiál, ktorý je možné zvoliť, aj keď je prijateľná mäkká oceľ.
 
Nalievanie:
Teploty nalievania sa môžu líšiť v závislosti od typu a veľkosti formy, použite vône a farbiva na účinky, ktoré chcete ako výrobca sviečok dosiahnuť. Väčšiu priľnavosť k nádobám je možné dosiahnuť nalievaním pri teplote blízkej bodu tuhnutia (približne 45 - 50 ° C). Vôňa by sa mala pridať a zmiešať bezprostredne pred nalievaním, pokiaľ je to praktické. Ak máte ťažkosti s teplotou vylievania, vyskúšajte nižšiu alebo vyššiu teplotu v krokoch po 5 - 10 ° C. Pre lepšiu priľnavosť k skleneným nádobám zvážte nalievanie do predhriatých foriem.
Dvojité-nalievanie
Náš sójový vosk je formulovaný tak, aby vyžadoval iba jedno naliatie do väčšiny nádob, avšak pre niektoré veľké nádoby; na dosiahnutie najlepšieho povrchu sviečky je potrebné doplnenie. Na doplnenie sviečky pred úplným ochladením sviečky sa môže použiť malé množstvo vosku pri mierne teplejšej teplote, ako bola sviečka nalievaná (nalievanie po úplnom vychladnutí sviečky môže mať za následok zníženie adhézie) do nádoby).
 

Chladenie sviečky:

Sviečka v nádobe
Nerušené sviečky chladte pri teplote okolia 21 - 24 ° C, čo umožňuje cirkuláciu vzduchu pre rovnomerné chladenie. Nádoba by mala počas chladenia zostať otvorená najmenej 24 hodín (veľké sviečky môžu vyžadovať dlhší čas). Pomalšie chladenie podporí priľnavosť nádoby, zatiaľ čo rýchlejšie ochladenie podporí vytiahnutie.
Existuje rozdiel v rýchlostiach chladenia pre rôzne konfigurácie zásobníkov. Príliš rýchle alebo príliš pomalé chladenie môže spôsobiť praskanie, vydutie alebo námrazu. Veľké nádoby s veľkosťou nad 200 ml sa ochladzujú pomalšie, zatiaľ čo menšie nádoby, najmä kovové / plechové nádoby, sa ochladzujú rýchlo.
 
Skúšobné vypálenie:
Skontrolujte knot. Po 48 hodinách chladenia vyskúšajte, či sviečka nie je spálená na priemer horenia a „hríbenia“. Hubou sa rozumie, keď sa na konci knôtu hromadí uhlík a / alebo iné látky, ktoré bránia spaľovaniu. Hubovanie môže spôsobiť sadze a nepríjemný zápach. Vyskúšajte rôzne knôty, až kým nedosiahnete požadovaný priemer horiacej plochy a dobrý čistý plameň.
 
Každá kombinácia nádoby, vosku, farbiva, vône a knôtu musí byť testovaná na kvalitu horenia.
 
 
Skladovanie: skladujte na chladnom a suchom mieste
Upozornenia: nepite; vonkajšie použitie

Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien