logo template4

Živica borovice kamennej zo Sibíri 25g

Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vds v017
Dostupnosť: na sklade
14.92 bez DPH
17.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Živica borovice kamennej zo Sibíri 25g

Kamenná borovica má rôzne názvy: Arve, Arbe, Zirbel, Zirbe, niekedy mylne céder. Kým borovica pochádza najmä z Rakúska (Pinus cembra), živica borovice kamennej sa zbiera najmä na Sibíri (Pinus sibirica cembra).

Podobne ako rastliny balzamových stromov, ako je kadidlo a myyrh, aj ihličnaté rastliny tiež uvoľňujú živicu, keď je kôra poškodená. Táto živica sa potom zbiera, suší a triedi. Živica borovice kamennej má vysoký podiel éterických olejov, niekedy medzi 15-20%. Vôňa živice je veľmi intenzívna, korenistá, drevitá, ale aj trochu citrónová.

Oveľa dôležitejší ako vôňa je energetický účinok dymenia. Samo ako odborník na domáce upratovanie ešte nikdy nezažil pri fajčení taký harmonizujúci a organizačný efekt ako pri živici z borovice kamennej zo Sibíri. Po dymení máte pocit, že dom je uprostred lesa a lesný vzduch a horský potok obohacujú vzduch o záporné ióny.

Vôňa živice je veľmi intenzívna, korenistá, drevitá a trochu citrónová. Borovicové drevo má harmonizujúci a organizačný účinok, čo je obzvlášť užitočné pri čistiacich výparoch. Ale vďaka upokojujúcemu, relaxačnému efektu je živica z borovice tiež úžasne vhodná na prevoňanie obývačiek a spální.

Pri údení na kadidelnici odporúčame pridať trochu borovicového dreva. To absorbuje živicu a nekvapká cez sito. Navyše máte veľmi peknú, energickú kompozíciu vône.

Náš tip: K údeniu na kadidelnici odporúčame vymeniť vonné sitko za vonný tanier. To zaisťuje, že do sviečky nekvapká živica.