logo template4

Baltský jantár / Bernstein živica 20 g

Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vds 13058
Dostupnosť: na sklade
9.08 bez DPH
10.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Baltský jantár / Bernstein živica 20 g

Baltský jantár Succinum Pinus Succinifera Linn Succinit Bernstein Živica

Jantár je fosílna živica rôznych stromov a nazýva sa aj „zlato severu“. Jantár je vysoko horľavý a vydáva biely dym pripomínajúci živicovú vôňu podobnú borovici. Keďže jantár vydáva svoju vôňu veľmi dlho, je vhodný do vonných zmesí na meditáciu. Vydymovaný s benzoínom, jantár vonia o niečo sladšie a naopak, benzoin vonia o niečo sviežejšie a kyslejšie.

Jantár je fosílna živica z praveku. V dávnych dobách ho nazývali zlatom severanov a tiež slzami Slnečných dcér. Má zaujímavý mix slnečnej, pozitívnej, vážnej a cieľavedomej energie. Dym je ideálny na použitie pri práci na integráciu „starých tém“. Jantár je diterpénová živica z fosílnych druhov ihličnanov nájdených v ložiskách z kriedy a pleistocénu. Predtým sa používal na výrobu laku, je ťažko rozpustný a málo pružný ako kopál. Je najtvrdší zo všetkých prírodných živíc.
 
Živicová vôňa, ktorá vonia ako borovica, čiastočne ťažká a podobná myrhe
Je to zaujímavý mix slnečnej, pozitívnej a vážnej, cieľavedomej energie
Jantár bol v staroveku uctievaný ako „zlato severu“
Je ideálny na spracovanie a integráciu „starých problémov“
Na kadidlo na uhlí alebo na sitku
Jantár (Amber) je fosílna živica vylučovaná stromami v praveku. Nemecké slovo Bernstein" pochádza z Brennsteina a hovorí nám, ako dobre horí jantár. Jeho živicový zápach, ktorý sa objavuje len pri veľmi pomalom horení, čiastočne pripomína borovicu a čiastočne myrhu.
 
Pálenie živíc rôznymi spôsobmi patrí v našom svete k mnohým starým tradíciám. Tu má oheň transformujúci a prenášajúci účinok. Ťažký materiál sa pri horení mení na dym, ktorý esenciu prenáša na jemnejšiu úroveň. Takto sa vytvorí spojenie s vyššími a jemnejšími úrovňami.
Pocit horiaceho kadidla mal a má spájať našu pozemskú myseľ s vnímaním menej hustých, neviditeľných sfér.
 
Už malé deti (alebo aspoň ich mamy) vedia, že jantár má magický účinok. :-) Táto fosílna živica sa vylučovala väčšinou z borovíc počas miliónov rokov. Pokiaľ viem, ambra (succinum) je jediné kadidlo, ktoré stelesňuje všetky štyri elementy (oheň, vzduch, vodu a zem) a dáva vám ich pocítiť. Starší názov pre jantár je tiež Agstein. Jantárové kadidlo vonia veľmi intenzívne, ale má neuveriteľne rozjasňujúce účinky. Ak máte priestory, kde máte pocit, že všetko stagnuje a nič sa nehýbe dopredu, stojí za to si to ujasniť a vyčistiť jantárom. Jednoducho položte na misku, pridajte jantár do žeravého dreveného uhlia a potom opustite miestnosť. Po chvíli sa vráťte a poriadne vyvetrajte, potom je potrebné načerpať energiu...
 
Vôňa: ťažká, štipľavá, mierne gumovitá
 
Pôsobenie kadidla: veľmi silné čistenie od negatívnych energií - potom prosím načerpajte energiu, čistenie po presťahovaní, odháňanie duchov, liečenie
 
Príležitosť: špeciálne príležitosti, liečebný obrad, obetovanie a rituály
 
Textúra: malé kúsky