logo template4

Chioská masticha, stredné slzy, 500 g

Výrobca: chios masticha
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: zdr 12594249
EAN: 5202772123528
Dostupnosť: na objednávku
199.17 bez DPH
239 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Chioská mastichová guma, stredné slzy, 500 g

- 100% prírodný produkt
- Vyrobené na ostrove Chios v Grécku
- Originálny produkt so zaručenou kvalitou
- Neobsahuje žiadne prísady ani škodlivé látky

Masticha je vonná živica zo stromu Pistacia lentiscus, ktorý rastie v stredomorských krajinách, používa sa na laky, v medicíne atď. Hlavným producentom je ostrov Chios.

Masticha sa ako liek používa už od staroveku a dodnes sa používa v tradičnom ľudovom liečiteľstve na Blízkom východe. V starovekom Grécku ju používali ako protijed na hadie uhryznutie a v Indii a Perzii ju používali na vypĺňanie dutín v zuboch. Hippokrates napísal, že masticha pomáha odvrátiť tráviace ťažkosti a prechladnutie a Galén spomínal, že masticha pomáha pri bronchitíde a zlepšuje stav krvi. V každodennom živote bola masticha vysoko cenená v sultánskych háremoch ako osviežovač dychu a bielidlo zubov.

Masticha obsahuje antioxidanty a má aj antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti. Štúdia University of Nottingham publikovaná v New England Journal of Medicine tvrdí, že masticha môže liečiť vredy tým, že zabíja baktérie Helicobacter pylori. Spracovanie mastichy odstránením poly-β-myrcénového polyméru môže zvýšiť a zlepšiť účinok aktívnych zložiek, najmä kyseliny izomastikodienolovej. Masticha môže mať vplyv na prevenciu zápalu zubov a zápalu ďasien, pretože jej žuvanie znižuje hladinu baktérií v ústach.

Zdravotné výhody:

Masticha sa už dlho používa v alternatívnej medicíne. Jeho použitie má množstvo zdravotných výhod, vrátane:
- Zmiernenie tráviacich problémov;
- Ako pomoc pri infekcii Helicobacter;
- Zníženie hladiny cukru v krvi a cholesterolu;
- Podporuje zdravie pečene;
- Zabraňuje vzniku zubného kazu.

Kulinárske využitie:

Chioská mastichová guma ako kulinárske korenie je špecifickou tajnou zložkou gréckeho veľkonočného a vianočného chleba, pečiva, krémov a zmrzlín. Tradične sa mastichová živica používa aj na ochutenie destilovaných alkoholických nápojov.

V modernej kuchyni provokuje fantáziu gurmánov. Jej jedinečná aróma pižma, borovice a kadidla z nej robí exotický doplnok k mnohým rôznym jedlám - paradajkovým omáčkam, jedlám s rybami, hydinou, jahňacím, bravčovým, ako aj jemnejším polievkam na báze vína, ovocným a čokoládovým koláčom. Chioská masticha má veľmi silnú arómu a mierne horkastú chuť, a preto by sa mala do jedál dávkovať opatrne - 2-3 kryštály na jedlo pre 6 osôb.

Ingrediencie:

100% chioská gumová masticha.

Použitie:

Masticha sa dá žuť podobne ako žuvačka. Dá sa prehltnúť. Môže sa použiť na prípravu čaju alebo tinktúry.

Balenie: 500 g