logo template4

Javánsky čaj / Orthosiphon spicatus 100 / 500 g

vyberte veľkosť:
100 g 6.290
500 g 26.900
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: vds 581
Dostupnosť: na sklade
5.24 bez DPH
6.29 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Javánsky čaj / Orthosiphon spicatus

Listy ortosifónu - liečivá rastlina s tradičnými koreňmi
V ranom stredoveku listy používali liečitelia okrem iného na gynekologické problémy a odporúčali sa zvonka aj zvnútra vo forme záparu. Hildegarda von Bingen predniesla pochvalné vyhlásenie o účinku v súvislosti s listami orthosiphonu, po ktorom by sa automaticky dostavila pohoda.

Indický javánsky čaj je bohatý na zložky listov ortosifónu. Prečo však funguje a ktoré látky s týmto čajom absorbujete? Liečivá rastlina je známa pod prezývkou mačacie fúzy a obsahuje veľa éterických olejov, flavonoidov a vápenatých solí. Na indický javánsky čaj nepoužívate tyčinky kvetov, ktoré pripomínajú fúzy, ale iba končeky a listy stonky. Môžete si u nás kúpiť sušené listy orthosifónu a pripraviť si svoj indický javánsky čaj sami. Používame iba rastliny z kontrolovaného pestovania, ktoré sú starostlivo pozbierané a jemne vysušené. Éterické oleje obsiahnuté v častiach rastlín sú úplne obsiahnuté a pri nalievaní vriacej vody sa rozvinú.

Listy ortosiphon
Už v praveku ľudia oceňovali listy ortosifónu, aj keď je ich aróma veľmi trpká a nie chutná. Liečivá rastlina mala vždy veľký význam pri zmierňovaní zápalových chorôb alebo kŕčov, zatiaľ čo v kuchyni zohráva podradnú úlohu a ako korenie. Keď pijete indický javánsky čaj, mali by ste udržiavať telo hydratované a piť veľa vody. Dehydratačný čaj sa stal súčasťou populárnej metódy terapeutického hladovania a podpory stravovania ako súčasť zdravej výživy. Na prípravu čaju dajte malé množstvo sušených častí rastlín do sitka na čaj a zalejte vriacou vodou, nie však vriacou. Po 15 minútach máčania je váš čaj hotový a môžete ho piť po malých dúškoch.

Denne postačuje 6 až 12 gramov listov ortifosifónu, ktorých množstvo by sa nemalo prekročiť. Najlepšie je odvážiť množstvo liečivej rastliny skôr, ako si pripravíte nálev alebo čaj. Ak vám nevadia triesloviny a horké látky, ktoré obsahuje, môžete si namiesto väčšej šálky zvoliť malú šálku čaju a pripraviť zápar silnejšie. Prípadne môžete indický čaj Orthosiphon osladiť trochou medu.

Zloženie: Listy sušené a nakrájané

Skladujte v chlade, suchu a vždy uzavreté