€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

  logo template4

Harmančekový olej

vyberte veľkosť:
10 ml 2.900
30 ml 4.900
100 ml 9.900
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vds 196
Dostupnosť: na sklade
Cena bez DPH: 2.42
2.90 ks

Harmančekový olej

INCI: Glycine Soja (A), Chamomilla Recutita, Topopherol

Harmančekový olej na pokožku
Vďaka svojim antibakteriálnym vlastnostiam pomáha harmanček pri kožných ochoreniach, ako je akné. Preto je často obsiahnutý v zodpovedajúcich krémoch a mastiach. Harmanček tiež pomáha pri zápaloch ústnej sliznice alebo ďasien, ako tinktúra, masť alebo kloktadlo.

Pretože harmančekový olej podporuje krvný obeh, pomáha aj pri hojení rán, najmä pri popáleninách. Zvýšený prietok krvi stimuluje bunkové delenie, aby sa poranené oblasti obnovili rýchlejšie. Harmanček by ste však nemali používať na otvorené rany - stimulovať prietok krvi by bolo kontraproduktívne.

Akonáhle rana prestane krvácať, pomôžu aj protizápalové vlastnosti harmančeka: všetky baktérie, ktoré môžu napadnúť, sú účinne usmrtené.

Pridajte do svojho bežného pleťového krému niekoľko kvapiek harmančekového oleja. Olej môžete tiež použiť ako prísadu do kúpeľa. Stačí pridať pár kvapiek do vody do kúpeľa. Pomáha dokonca aj pri hemoroidoch v kúpeli.

Harmančekový olej sa používa aj v niektorých prírodných kozmetických krémoch na ochranu pred slnečným žiarením.

Harmančekový olej na vlasy
Harmanček je vhodný na podráždenú pokožku hlavy: dezinfikuje plesňové ochorenia (ktoré sú často zodpovedné za lupiny) a tlmí zápaly, keď je pokožka namáhaná farbami, teplom zo sušiča vlasov alebo suchým ohrievacím vzduchom. 

Mimochodom, o harmančeku sa tiež hovorí, že vlasy zjemňuje a pomáha proti štiepeniu končekov a krepateniu vlasov. Z tohto dôvodu sa nachádza v mnohých šampónoch a kondicionéroch.

Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien