logo template4

Ostropestrecový olej lisovaný za studena

vyberte veľkosť:
100 ml 3.590
500 ml 11.900
1000 ml 19.900
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vg f 1546
Dostupnosť: na sklade
2.99 bez DPH
3.59 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Ostropestrecový olej lisovaný za studena

Rovnako ako večné kvety, aj ostropestrec mariánsky (silybum marianum) je členom rodiny slnečnice a v súčasnosti je bežnou rastlinou. Používa sa už celé storočia ako detoxikačná bylina, ale v poslednej dobe sa začal používať ako silná liečivá rastlina pre pokožku.

Trochu o samotnej rastline
Pestrec, pomenovaný pre svoje strakaté postriekanie bielou a mliečnou šťavou, pochádza z oblastí Stredomoria v Európe, severnej Afrike a na Strednom východe, ale v súčasnosti sa vyskytuje po celom svete. Má rád slnečné oblasti a má ostnaté stonky. Široké listy majú biele „žilky“ a kvety sú červenofialové. Pestrec sa šíri rýchlo a ľahko a často sa považuje za burinu.

Výhody semien ostropestreca mariánskeho pre pokožku
Aktívne zložky v semene ostropestreca mariánskeho poukazujú na jeho prínos pre pokožku. Tie obsahujú:

Silymarín, čo je vlastne skupina troch flavonoidov
Vitamín E.
Mastné kyseliny vrátane kyseliny linolovej
Silymarín ponúka antioxidačné účinky, ktoré pomáhajú chrániť pokožku pred stresmi z prostredia. Vitamín E ponúka podobné ochranné výhody a mastné kyseliny pomáhajú chrániť prirodzenú bariéru proti vlhkosti pokožky. 

Okrem týchto účinkov tiež upokojuje a zvlhčuje. Ľudia s citlivou pokožkou by mohli mať úžitok z formulácií z ostropestreca mariánskeho.

Účinky proti starnutiu
Azda najzaujímavejšou výhodou semena ostropestreca mariánskeho sú jeho účinky proti starnutiu. Predpokladá sa, že sú dôsledkom antioxidačnej ochrany silymarínu.

Olej z ostropestreca mariánskeho pre pokožku, ostropestrec mariánsky môže pomôcť pri zdravej regenerácii pečeňových buniek, prebiehajú nové štúdie hodnotiace jeho účinnosť v bunkách ľudskej pokožky. Rovnako ako sa zdá, že opravuje a podporuje omladenie buniek iných orgánov, výsledky vyzerajú sľubne. A čo viac, veda poukazuje na to, že Ostropestrec mariánsky skutočne chráni bunky pred budúcim poškodením!

Vlastnosti
bohatý zdroj polyfenolov vrátane silymarínu a silybínu
vysoký obsah esenciálnej kyseliny linolovej a vitamínu E.
pôsobí ako antioxidant a regeneračný prostriedok
upokojujúce, reparačné účinky na pokožku
pokožka vyživujúci
podporuje rovnováhu vlhkosti
robí pokožku jemnou a pružnou
dobre znášaný, vhodný pre citlivú pokožku

Aplikácie, použitie
vhodné na zloženie výrobkov pre citlivú pokožku, zápalové poruchy pokožky, suchú a popraskanú pokožku, zrelú pleť

Bezpečnostné opatrenia: iba na kozmetické použitie

Skladovanie: na chladnom a suchom mieste, chránené pred svetlom

Medzi vašou pokožkou a pečeňou existuje veľa paralel. Ako najväčší orgán vášho tela pokožka prirodzene absorbuje veľké množstvo toho, čo na ňu položíte. Rovnako ako proces filtrovania pečene, aj vaša pokožka vylučuje toxíny prostredníctvom vášho potu. Vzhľad vašej pokožky je preto dobrým indikátorom vášho vnútorného zdravia. Akné, ekzémy, prebytočný olej a suchosť môžu byť indikátormi toho, že vaša pečeň nefunguje tak dobre, ako by mohla. Ostropestrec mariánsky môže pomôcť pri detoxikácii, aby pečeň bežala hladšie. Na druhej strane sa pokožka môže vyčistiť a protizápalové vlastnosti Ostropestreca mariánskeho môžu upokojiť podráždenie a nafúknutie pokožky.