logo template4

Brazílsky natívny Buriti olej

vyberte veľkosť:
30 ml 6.900
100 ml 16.900
250 ml 37.900
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: vds 23-02
Dostupnosť: na sklade
5.75 bez DPH
6.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Brazílsky natívny Buriti olej

Buriti olej (INCI: Mauritia Flexuosa (Buriti) Fruit Oil) pochádza z palmy Moriche v Amazónii. Tento exotický olej obsahuje mnoho vynikajúcich zložiek pre pokožku. Olej je najbohatším zdrojom betakaroténu – známy ako vynikajúci prírodný antioxidant. Betakarotén chráni pokožku pred poškodením svetlom a pomáha chrániť membrány obklopujúce kožné bunky, čím udržuje kožné bunky dlhšie zdravé.
Okrem toho je Buriti olej bohatý na nenasýtené mastné kyseliny a obsahuje vitamíny E a A, ktoré majú skvelé zmäkčujúce vlastnosti a pomáhajú obnovovať, hydratovať a rehydratovať kožné bunky.

Buriti olej, bohatý na vitamín A, je rastlinnou alternatívou k retinoidom. Vďaka vysokému obsahu antioxidantov a vitamínov je ideálny na boj proti voľným radikálom, proces starnutia a upokojenie suchej pokožky. Buriti olej má vysoký obsah kyseliny olejovej (72%) a je najbohatším známym prírodným zdrojom beta-karoténu (5-krát vyšší ako mrkvový olej.) Betakarotén je jedným z najsilnejších antioxidantov, ktorý je známy svojou vysokou schopnosťou obnovy buniek, a je skvelý pre prípravky pre starnutie a zrelú plež vďaka svojej schopnosti zvýšiť elasticitu pokožky.
Bohaté nenasýtené mastné kyseliny v Buriti oleji pomáhajú obnovovať a hydratovať kožné bunky.
Vďaka svojej schopnosti absorbovať žiarenie v rozsahu viditeľného a ultrafialového svetla sa Buriti používa v kozmetickom priemysle na solárne filtre a starostlivosť po opaľovaní.

Náš buriti olej pochádza z brazílskej Amazónie, kde sa plody buriti zbierajú divoko. Strom Mauritia Flexosa možno nájsť v celej strednej Brazílii a v južnom povodí Amazonky. Vďaka svojim neuveriteľným výhodám je Buriti olej známy ako v Amazónii, tak aj na medzinárodnej úrovni.

Ovocie má gaštanovú škrupinu, ktorá je krásne vzorovaná s jasne žltou dužinou vo vnútri. Buničina sa používa na výrobu nápojov, zmrzliny, konzerv a teraz aj čistých kozmetických výrobkov. Olej má krásnu jantárovú farbu a zvládne dlhú cestu. Môže byť aplikovaný priamo na pokožku alebo zmiešaný s hydratačnými krémami a inými kozmetickými výrobkami, ktoré poskytujú hĺbkovú hydratáciu. Zatiaľ čo je prospešný pre všetky typy pleti, vyniká pri liečbe suchej, zrelej a starnúcej pleti, ekzémov, psoriázy a iných kožných ochorení.

Výhody oleja Buriti:

Buriti olej má tiež extrémne vysoký obsah antioxidantov, ktoré chránia epidermis pred poškodením voľnými radikálmi. Buriti olej má najvyšší prirodzený výskyt provitamínu A (karotenoidy).
Bohaté nenasýtené mastné kyseliny v oleji Buriti obnovujú hydratovanú pokožku vystavenú slnku. Obnovuje, exfoliuje a obnovuje tkanivo a posilňuje a rehydratuje bunky tým, že podporuje produkciu kolagénu a elastínu.
Okrem týchto výhod má buriti aj prirodzenú protizápalovú reakciu, ktorá dokáže skrotiť začervenanie a upokojiť kožné ochorenia, ako je psoriáza a ekzém. Je tiež hlboko hydratačný a môže pomôcť znížiť suchosť zimnej a zrelej pokožky, čím vytvára pružnejší, jemnejší vzhľad a pocit.
Buriti olej je bohatým zdrojom mastných kyselín, ktoré pomáhajú nielen podporovať produkciu kolagénu a elastínu, ale poskytujú aj hydratáciu.
Buriti tiež robí zázraky pre pokožku hlavy a opravuje suché, poškodené a chemicky ošetrené vlasy, dodáva im lesk a hodvábnosť. Olej obsahuje dostatok živín, ktoré dodajú vlasom a vlasovej pokožke všetko, čo potrebujú, aby zostali zdravé a jemné. Tento olej hydratuje, posilňuje a vyhladzuje, čím bojuje proti krepovateniu a neposlušným vlasom.

Znižuje vzhľad jemných liniek a vrások.
Pomáha zosvetliť tmavé škvrny spôsobené slnečným žiarením.
Obnovuje elasticitu pokožky.
Chráni pokožku pred poškodením svetlom.
Pomáha chrániť membrány obklopujúce kožné bunky, čím udržuje kožné bunky dlhšie zdravé.
Vynikajúce zmäkčujúce vlastnosti, ktoré pomáhajú obnovovať, hydratovať a rehydratovať kožné bunky.
Protizápalové vlastnosti pomáhajú bojovať proti kožným ochoreniam, ako je začervenanie, vyrážky, citlivá pokožka, drsnosť a podráždenie.
Najbohatší prírodný zdroj betakaroténu
Vitamíny E a A pre opätovný rast buniek a hydratáciu
Bohaté na mastné kyseliny na zníženie podráždenia a začervenania
Chráni pred UV žiarením a voľnými radikálmi
Vitamín C na podporu kolagénu a elasticity
Buriti olej možno použiť v mnohých prípravkoch starostlivosti o pleť vrátane:

Produkty proti starnutiu
Čistiace prostriedky na telo a tvár
Telové a tvárové zvlhčovače
Ošetrenie pre suché a poškodené vlasy
Starostlivosť o pery a balzamy
Hydratačné prípravky na telo a tvár.
Prípravky na starostlivosť o vlasy špeciálne pre suché, lámavé a poškodené vlasy.
Starostlivosť o pery.
Môže byť použitý pre všetky typy pleti, ale je obzvlášť vhodný pre suchú, zrelú a starnúcu pleť, ekzémy, psoriázu a iné kožné ochorenia.

Koncentrácia použitia: 0,2-10% v kozmetike DIY

Vedecký názov: Mauritia Flexuosa
Extrakcia: lisovaný za studena
Farba: červenooranžová
Vôňa: Charakteristická
Zloženie: 100% čistý organický nerafinovaný ovocný olej Buriti (tiež známy ako aguaje olej)
Množstvo: Merané objemom, nie hmotnosťou
Testovanie na zvieratách: NIKDY neposkytujeme ani nepoužívame produkty testované na zvieratách. Toto nepodporujeme. Sme 100% bez krutosti