logo template4

Mačací pazúr - imunomodulátor №1

Toto je názov rastliny Uncaria tomentosa. Mačací pazúr je liana, ktorá rastie v trópoch Strednej a Južnej Ameriky. Rastlina sa omotáva okolo stromov a dosahuje dĺžku až 30 metrov. Na ňom vyrastajú hroty so zakriveným tvarom ako nechty. Odtiaľ pochádza aj názov „Mačací pazúr“. Juhoamerickí indiáni sú tradične známi ako jedeni z najzdravších ľudí na svete. Málokedy trpia rakovinou alebo infekčnými chorobami. Tajomstvo ich imunity spočíva v použití mačacích pazúrov a iných druhov, ktoré sú pre tento región typické po stáročia.

Prečo je mačací pazúr imunomodulátorom №1 na svete?
Obsahuje dve rôzne skupiny zlúčenín zo skupiny alkaloidov, najmä pentacyklické oxynadolové alkaloidy (POA) alebo tetracyklické oxynadolové alkaloidy (TOA). Skupiny majú rôzne účinky na telo.

Pentacyklické oxynadol alkaloidy (POA) majú hlavne funkcie na zvýšenie imunity:
- posilniť imunitný systém zničením mnohých druhov patogénnych mikroorganizmov žijúcich v zažívacom systéme
- podpora T-imunitných buniek, o ktorých sa uvádza, že majú nižšie hladiny u aktívnych športovcov
- zvýšiť účinnosť makrofágov (typ imunitných buniek)
- zvýšiť protirakovinové schopnosti imunitného systému na princípe regulácie apoptózy / programovaná smrť buniek /
- podieľať sa na regulácii produkcie cytokínov - tzv. sprostredkovatelia imunity
- zlepšiť celkovú schopnosť tela zvládať vírusové infekcie

Ďalšie zdravotné výhody: Predpokladá sa, že mačací pazúr má antioxidačnú aktivitu.

Mačací pazúr obsahuje okrem alkaloidov aj flavonoidy, zlúčeniny triterpénu, organické kyseliny a triesloviny. Sú spôsobené biologickými účinkami rastliny, a to: antioxidačným, antiseptickým, spazmodickým, hypotenzným, hepatoprotektívnym, choleretickým, diuretickým a detoxikačným účinkom. Mačací pazúr je užitočný na zvýšenie odolnosti tela voči infekčným chorobám, pri liečbe artritídy, burzitídy, chorôb tráviaceho traktu, dýchacích ciest, prostatitídy, zápalových ochorení ženského reprodukčného systému, menštruačných porúch.

Kontraindikácie
Tehotné ženy alebo dojčiace matky. Deti do dvoch rokov. Ľudia s transplantovanými orgánmi. Bylinu by nemali používať ľudia s autoimunitnými chorobami a alergiami, problémami so zrážaním krvi alebo tuberkulózou, ľudia s akútnymi malignitami. Nie je vhodné užívať mačací pazúr v kombinácii s hormónmi alebo inzulínom.

Dobrou kombináciou na zosilnenie imunomodulačného účinku je kombinácia mačacích pazúrov s echinaceou.

Filter
Cena