logo template4

Pro-Lipo Neo 10 g

2,5-násobne zlepšuje účinnosť účinných látok
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: vds 12202
Dostupnosť: na sklade
9.92 bez DPH
11.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Pro-Lipo Neo 10 g

Pro-Lipo Neo je zmes vybraných fosfolipidov pripravených na použitie, ktoré sú už usporiadané v lamelárnych dvojvrstvách ich solubilizáciou vo vhodnom médiu. Táto prolipozómová štruktúra vyžaduje iba pridanie vodnej fázy, aby sa pri teplote miestnosti spontánne vytvorila bezalkoholová suspenzia multilamelárnych lipozómov (hlavne bilamelárnych) so strednou veľkosťou 250 nm.
 
Technológia Pro-Lipo Neo, ktorá je schopná zachytiť aktívne zložky rozpustné vo vode a/alebo v tukoch, umožňuje výber typu a koncentrácie zložiek, ktoré sa majú zachytiť, a ponúka možnosť prispôsobenia lipozómov.
 
PREČO POUŽÍVAŤ LIPOZÓMY?
Biologická účinnosť kozmetického výrobku do značnej miery závisí od koncentrácie účinných látok, ktoré obsahuje. Lipozómy sú mikroskopické, duté, mäkké vezikuly zložené z jedného alebo viacerých fosfolipidov. Sú schopné zachytiť liečivá rozpustné vo vode vo vnútornej dutine a liečivá rozpustné v tukoch v lipidových dvojvrstvách membrány. Takto zachytené účinné látky dokážu ľahšie prekonať kožnú bariéru a preniknúť hlbšie do vrstiev pokožky, čo vedie k zlepšeniu biologickej dostupnosti.
 
Pro Lipo Neo 2,5-násobne zlepšuje účinnosť účinných látok a 1.6-násobne skracuje nástup účinku.
 
Koncentrácia použitia: 0,03-4%
 
Hodnota pH: 5-8
 
Aplikácia: môžu byť začlenené aktívne zložky rozpustné vo vode aj v oleji.

Aktívne zložky musia byť v tekutej forme. Pred zmiešaním s Lipo Neo je potrebné prášok vopred rozpustiť vo vode alebo inom rozpúšťadle.
Lipo Neo je možné v prípade potreby krátkodobo zahriať až na 65 stupňov C. Spravidla by sa mal spracovávať pri izbovej teplote.
 
1. krok: Príprava lipozomálneho premixu. Môže obsahovať aktívne zložky rozpustné vo vode alebo v tuku alebo oboje. Upozorňujeme, že pre aktiváciu je potrebné VŽDY pridať vodu!
 
Aktívne zložky rozpustné vo vode:
 
a. Aktívne zložky sú rozpustené vo vodnej fáze A sú prítomné v koncentrácii nižšej ako 10%. Tu ako dávka stačí tretina Lipo Neo.
 
Príklad: krém by mal obsahovať 2% účinnej látky (napr. kyselina hyalurónová), vodná fáza je pre jednoduchosť 50%. Aby sa dosiahol obsah účinnej látky 2 % v konečnej formulácii, vodná fáza musí obsahovať obsah účinnej látky 4 %. Množstvo Lipo Neo závisí od množstva aktívnej zložky v konečnej formulácii – bez ohľadu na to, aká vysoká je vodná fáza. To znamená, že potrebujete 1/3 z 2%. Pri 100 g konečnej formulácie 2 % = 2 g a tretina z toho je približne 0,7 g Lipo neo.
 
Aby sme to opäť ilustrovali, formulácia s 2% kyselinou hyalurónovou môže viesť k nasledujúcim vodným fázam:
 
100% voda, 2% kyselina hyalurónová
 
50% voda, 4% kyselina hyalurónová
 
25% voda, 8% kyselina hyalurónová
 
Všetko nakoniec vyústi do formulácie s 2% kyselinou hyalurónovou a vo všetkých prípadoch je použitá koncentrácia Lipo Neo cca 0,7 gramu.
 
b. Aktívne zložky sú rozpustené vo vodnej fáze A sú prítomné v koncentrácii vyššej ako 10 %. Aby sme zostali pri príklade vyššie, ak je vodná fáza iba 12,5 %, potom musíte vo vode rozpustiť 16 % kyseliny hyalurónovej. Pre Lipo Neo tu nie je žiadna voda, ktorá by úplne uzavrela aktívne zložky a musíte dávkovať vyššie. Pri obsahu účinných látok 10-15% môžete zhruba predpokladať pomer 1:1. Pri použití vyššie uvedeného príkladu by to boli 2 % kyseliny hyalurónovej v konečnej formulácii, čo sa rovná 2 % Lipo Neo. Pri obsahu účinnej látky 20 % by ste mali prijať dvojnásobné množstvo, teda v uvedenom príklade 4 %.
Lipo Neo by sa nemalo dávkovať viac ako 4%, takže buď musíte zvýšiť vodnú fázu alebo znížiť obsah účinných látok, aby ste neprekročili 4% koncentráciu použitia.
 
Aktívne zložky rozpustné v tukoch: potrebujete 20-násobné množstvo Lipo Neo. Pretože používaná koncentrácia je obmedzená na 4 %, je možné rozpustiť iba 0,2 % účinných látok rozpustných v oleji. Pridajte aktívne zložky rozpustné v oleji do Lipo Neo a miešajte, kým sa nevytvorí homogénna zmes. Na aktiváciu potrebujete 2,3-násobné množstvo vody. Príklad: Konečné zloženie by malo obsahovať 0,2 % ceramidov. Musíte použiť 4% Lipo Neo a dodatočne aktivovať 9,2% vody.
 
Aktívne zložky rozpustné vo vode a v tukoch: Postupujte ako pri aktívnych zložkách rozpustných v tukoch s tým rozdielom, že rozpustené vo vode rozpustné aktívne zložky sú na konci ešte zahrnuté v pridávaní vody.
 
2. krok: tento premix sa teraz pridá do hotového prípravku a homogenizuje. V ideálnom prípade by sa to malo robiť pri teplotách pod 40 stupňov C.
 
INCI: Propanediol, Lecithin