logo template4

Khella esenciálny olej BIO

vyberte veľkosť:
1 ml 9.900
5 mlna objednávku 40.900
10 mlna objednávku 73.900
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: vds 57070
Dostupnosť: na sklade
8.25 bez DPH
9.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Khella esenciálny olej BIO

100% prírodný esenciálny olej Khella.

Názov: Khella, biskupská bylina
Latinský názov: Amni visnaga
Pôvod: Maroko
Časť rastliny: semená
Výroba: destilácia vodnou parou
Vôňa: korenistá, zemitá, jemne kvetinová

Esenciálny olej Khella sa destiluje vodnou parou zo semien rastliny amni-visnaga (tiež známej ako bylina khella baldi alebo zubáča), príbuznej z čeľade mrkvovitých. Bylina pochádza zo stredomorskej oblasti severnej Afriky, Ázie a Európy a jej použitie siaha až do staroveku, kde bola známa ako faraónsky chlieb.

Olej Khella vonia zemito, bylinkovo ​​s jemne kvetinovými a anízovými podtónmi. Považuje sa za srdcovú nôtu, ktorá sa dobre kombinuje s esenciálnymi olejmi z rodiny drevín, citrusov, kvetov a byliniek.

Vôňa je zemitá, korenistá, bylinná a trávová s tónmi čaju a prenikavou štipľavosťou. Môže sa použiť v parfumérii ako modifikátor zemitých drevitých a bylinných zmesí. Dobre sa mieša s pačuli, angelikou, levanduľou, levanduľou, rozmarínom atď.

Esenciálny olej Khella má viacero výhod, je to:

koronárny vazodilatátor,
Hlavné spazmolytikum: antiastmatikum, dilatátor arteriálneho, dýchacieho, močového, črevného traktu. Esenciálny olej Khella je ideálny v boji proti astme.
Antispazmodický a silný bronchodilatátor, je široko používaný v prípade astmatického záchvatu alebo záchvatu paniky.
Niektorí ľudia zmiernili astmatický záchvat jednoducho dýchaním khelly priamo z fľaše, iní ju použili na potieranie (5-6 kvapiek zriedených v troche rastlinného oleja) na hrudník, hrudný kôš a hornú časť chrbta.

Aplikovaný na brucho môže tiež znížiť tráviace kŕče.
Antikoagulant, riedidlo krvi
Vonkajšie použitie: zriedený v rastlinnom oleji

Kozmeticky sa olej Khella využíva pre svoje upokojujúce, zjemňujúce a regeneračné účinky na zrelú a citlivú pleť. Pokožku hydratuje a dodáva jej energiu.

Poznámka: Olej Khella má fotosenzibilizačný účinok, a preto by sa nemal používať vo formuláciách, ktoré vystavujú pokožku priamemu slnečnému žiareniu. Okrem toho by sa tomuto oleju mali vyhýbať alergici. Vo všeobecnosti by ho nemali užívať tehotné ženy, dojčiace ženy a deti do 3 rokov.