logo template4

Havajská spirulina organická

Výrobca: zoya
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: z SKU1585
Dostupnosť: na sklade
12.42 bez DPH
14.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Havajská spirulina organická 60 g


Havajská spirulina je druh modrozelených rias pestovaných na Havaji. Táto riasa sa používa ako potravinový doplnok z dôvodu vysokého obsahu vitamínov a minerálov. Spirulina sa používa ako jedlo po stáročia a jej obhajcovia tvrdia, že môže pomôcť pri mnohých zdravotných poruchách vrátane podvýživy, problémov so zrakom, vysokého cholesterolu a imunitných nedostatkov.
 
Spirulina rastie v sladkej aj slanej vode. Havajské farmy spiruliny všeobecne používajú brakickú vodu, ktorá je zmesou hlbokej morskej vody a sladkej vody čerpanej do plytkých rybníkov. Vystavenie intenzívnemu rovníkovému slnečnému žiareniu robí výrobu spirulíny bohatšou a výrobcovia tvrdia, že havajská spirulina je kvôli zvýšenému chlorofylu zo slnečného žiarenia výživnejšia.
 
Spirulina je pomenovaná podľa prameňov v tvare špirály a havajská spirulina sa vyrába z druhu Spirulina platensis. Tento kmeň, patentovaný pod názvom Spirulina Pacifica®, sa pestuje od roku 1984 pre špecifické enzýmy, najmä karotenoidy, ktoré sú typom antioxidantu, ktorý pomáha predchádzať poškodeniu buniek. Hlboká morská voda používaná v havajských výrobných závodoch navyše neobsahuje ťažké kovy, ktoré môžu riasy ľahko absorbovať.

vlastnosti:
Doplnky stravy Spirulina sa všeobecne predávajú vo forme tabliet, vločiek alebo prášku. Väčšina havajských spirulín sa suší chladným spôsobom, aby sa zachoval výživový obsah rias, ktorý by sa mohol vysušením teplom zhoršiť. Tablety sa formujú lisovaním a užívajú sa ako doplnok výživy. Prášok alebo vločky zo spirulíny sa môžu posypať na jedlo ako korenie alebo sa môžu použiť na obohatenie šťavy a smoothies.

Spirulina obsahuje:
• Organické železo - 58 krát viac železa ako špenát a 28krát viac železa ako surová hovädzia pečeň;
• Chlorofyl - havajská Spirulina je najbohatším celozrnným zdrojom chlorofylu;
• Vitamín E - havajská spirulina je najrozsiahlejším zdrojom vitamínu E v prírodnej potrave, ktorý obsahuje trikrát viac ako pšeničné klíčky;
• Beta karotén - havajská spirulina obsahuje 100-krát viac ako papája a 25-krát viac ako mrkva;
• Vitamín B12 - havajská Spirulina, najbohatší bielkovinový zdroj B12
• Bielkoviny - havajská spirulina je 65 až 70% rastlinných bielkovín, ktoré sú z 95% stráviteľné v porovnaní s 18 až 20% zostatkov na mäsové bielkoviny.
• Fykocyanín - vzácny modrý pigment, jedinečný pre Spirulinu, je silný super antioxidant a stimulátor imunitného systému.
• Aminokyseliny - havajská spirulina obsahuje vynikajúcu rovnováhu 18 aminokyselín vrátane všetkých základných aminokyselín, ktoré telo nemôže produkovať.
• Stopové minerály - havajská spirulina je jediné jedlo, ktoré obsahuje 96 stopových prvkov v prirodzenej synergickej rovnováhe.
• GLA - Oleje v havajskej spiruline obsahujú trikrát väčšie množstvo GLA ako olej z pupalky
• Superoxid Dismutase - veľmi silný antioxidačný enzým
 
Okrem vyššie uvedených živín obsahuje havajská spirulina mnoho ďalších organických vitamínov, minerálov a viac ako 2 000 enzýmov.
 
Navrhované použitie:
Odporúčame začať s malou dávkou. Pol lyžička denne počas prvých dvoch alebo troch dní je skvelý spôsob, ako začať s užívaním. Po treťom alebo štvrtom dni môžete dávku zvyšovať pomaly, až kým nedosiahnete 1 polievkovú lyžicu. Prášok spirulíny sa môže užívať so šťavou, smoothies alebo müsli, najlepšie ráno.
 
> Hawaii
60/125 g