logo template4

Chia puding s granátovým jablkom

Chia puding s granátovým jablkom

Chia semienka patria medzi najzdravšie potraviny na planéte. Sú nabité živinami, ktoré môžu mať dôležité výhody pre telo a mozog. Chia semienka boli dôležitou potravinou pre Aztékov a Mayov. Cenili si ich pre ich schopnosť poskytovať trvalo udržateľnú energiu, v skutočnosti „chia“ znamená v mayskom jazyku „sila“. 
Granátové jablká majú antioxidačné, antivírusové a protinádorové vlastnosti a sú dobrým zdrojom vitamínov, najmä vitamínu A, C a E, ako aj kyseliny listovej. Toto ovocie ponúka viac antioxidantov ako víno alebo zelený čaj. Pravidelná konzumácia granátového jablka udržuje dobré prekrvenie organizmu. Vďaka tejto vlastnosti následne znižuje riziko infarktu myokardu a cievnej mozgovej príhody. Antioxidačné zložky obsiahnuté v tomto ovocí pomáhajú predchádzať zrazeninám a majú schopnosť riediť krv. 
Mandľové mlieko s vysokým obsahom bielkovín, minerálov a vitamínov sa odporúča na posilnenie organizmu a pri liečbe anémie. Obsahuje viac vitamínu E a horčíka ako špenát, má značné množstvo fosforu, takže pomáha posilňovať kosti a zuby. Je tiež skvelým zdrojom vápnika, draslíka, železa, medi, mangánu, zinku a komplexu vitamínov B. Horčík v mandľovom mlieku je dôležitý pre rast svalov, zabraňuje svalovým kŕčom a zmierňuje bolesti nimi spôsobené. Mandľové mlieko priaznivo pôsobí na funkciu buniek, posilňuje imunitný systém, obsahuje vitamín D a pomáha znižovať riziko vzniku Alzheimerovej choroby.

Chia puding s granátovým jablkom
Zloženie:
1 granátové jablko
5 lyžíc chia semienok
1 pohár mandľového mlieka
1 lyžička medu
1/2 čajovej lyžičky vanilkového extraktu
2 čajové lyžičky mletej škorice
Spôsob prípravy:
Chia semienka vložíme do mlieka a necháme cez noc namočiť.
Odstráňte jadierka z granátového jablka a pomocou kuchynského robota z nich pripravte omáčku. Pridajte vanilkový extrakt, mletú škoricu a lyžičku medu.
Ráno dáme omáčku z granátového jablka do misky a pridáme chia puding. Puding nalejeme do pohárov a ozdobíme zrniečkami granátového jablka.

Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom