€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

  logo template4

Čierna rasca / Nigella Sativa BIO

vyberte veľkosť:
100 g 5.900
500 g 20.900
1000 g 37.900
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vds 7010
Dostupnosť: na sklade
Cena bez DPH: 4.92
5.90 ks

Čierna rasca / Nigella Sativa BIO


Čierna rasca je korenie, ktoré sa používa ako mimoriadne staré liečivo, ktoré sa pred tisíckami rokov doviezlo do Európy a bolo nedávno znovu objavené.
V našej krajine rastie v južných oblastiach a je veľmi obľúbeným korením v rôznych druhoch potravín. Je to korenie alebo časť prírodného ošetrenia. Pomáha zvyšovať imunitu celého tela. Ako prostriedok nápravy si každé ráno zoberte lyžičku čiernej rasce, nasledovanú pohárom vody.
 
Semená Nigella sativa, niekedy nazývané čierny kmín, čierny sezam alebo kalonji, je bylina, ktorá sa nachádza v juhozápadnej Ázii a severnej Afrike. Chutí horko a svojou vôňou pripomína čierne korenie, kmín a cibuľu. Semená Nigella sativa sú široko používané ako korenie vo východnej kuchyni.
Ako použiť:
Semená Nigella môžu byť pridané do karí, polievok a pečiva. Posypeme, zamiešame do ryžových a obilných jedál, kyslej uhorky, chutney a praženice a omelety. Pražením semien pred ich uvarením sa zvýrazní aróma semien.
 
Krajina pôvodu: India
 
100% PRÍRODNÉ
BEZ KONZERVATOV
ŽIADNE DOPLNKY

Liečivá sila čierneho kmínu. Prečo je to také užitočné?

V Bulharsku je čierny kmín (Nigella Sativa) známy ako Cheren kimion, v Rusku je známy ako Posevnaya Chelebitka, v Anglicku - čierny kmín, Nemecko - Echter Schwarzkummel, Francúzsko - Nigelle de Crete.

Predpokladá sa, že pochádza zo Stredomoria, Balkánu, juhozápadnej Ázie a Kaukazu. 

Čierne semená obsahujú až 1,4% mierne zapáchajúceho éterického oleja, 34% žltooranžového tukového oleja, ktorého zloženie obsahuje glyceridy kyseliny palmitovej a kyseliny stearovej.

Taktiež bol nájdený v semenách neznámy obsah látky, ktorá pôsobí na grampozitívne a gramnegatívne baktérie. Zo semien egyptskej rastliny sa izoluje tymochinón a zistilo sa, že má choleretický účinok.

V ľudovom liečiteľstve sa čierny kmín používa pri chorobách tráviaceho traktu ako karminatívum, diuretikum a preháňadlo.

Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien