logo template4

Brusnicový nočný balzam

Brusnicový nočný balzam

V nočnom balzame sa kombinujú natívne drahé oleje, fosfolipidy a fytosteroly, aby vytvorili kozmetiku, ktorá dodáva suchej, bariérou narušenej a zrelej pokožke základné lipidové zložky a intenzívne ju regeneruje.

Kyselina α-linolénová v oleji z brusnicových semien a vzácna kyselina punicová v oleji z granátového jablka aktivujú bunkový metabolizmus a podporujú procesy obnovy buniek, ktoré sú v zrelej pokožke výrazne spomalené. Tokoferoly z amarantu a arganového oleja, ale predovšetkým vysoký obsah α-tokotrienolu v oleji z brusnicových semien, sú silné antioxidanty a chránia vlastné lipidy pokožky pred oxidačnými procesmi vyvolanými životným prostredím.
Močovina v lipidovom základe je neobvyklá: Dermatologický výskum ukazuje, že močovina preniká pomalšie, ale hlbšie do rohovej vrstvy, keď je ponúkaná v lipidovom základe, pôsobí ako depot v stratum corneum a intenzívne viaže vlhkosť. Každý, kto reaguje na emulgátory, môže v brusnicovom balzame nájsť vysoko účinnú alternatívu bez dráždivých látok. Aj keď tento prípravok pozostáva výlučne z lipidov, je veľmi dobre absorbovaný vďaka fosfatidylcholínu (lecitín) a močovine, ktorú obsahuje, a zanecháva pokožku dobre postaranú, jemnú a nemastnú. Potrebujete len malé množstvo balzamu, aby ste pokožke dodali všetko. 

Fáza A
12,0 g bambuckého masla (natívne) 
2,0 g Avocadinu®
Tavte Avocadin® a bambucké maslo pri 95 ° C, kým nie je číre, jemne premiešajte, aby ste dosiahli spojenie.

Fáza B
5,0 g arganového oleja
5,0 g amarantového oleja
2,0 g oleja z brusníc
2,0 g oleja zo semien granátového jablka
3 gtt. Olej z rakytníka
Oleje sa premiešavajú pri izbovej teplote, po kvapkách sa pridávajú do fázy A a pracuje sa s metličkou, kým nie je lipidová zmes homogénna a ochladená.

Fáza C.
0,5 g močoviny
1,5 g lipodermínu
Močovinu jemne rozdrvte, vmiešajte do lipodermínu a rozpustite. Pridajte do fázy A / B a opatrne premiešajte.

INCI: Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Amaranthus Caudatus Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Vaccinium Macrocarpon Seed Oil, Punica Granatum Seed Oil, Persea Gratissima Oil Unsaponifiables, Urea, Aqua, Lecithin, Alcohol, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil

Obsah: 30g

Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom


Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien