logo template4

Recept na čistiace a zmatňujúce pleťové mlieko pre mastnú pleť

Recept na čistiace a zmatňujúce pleťové mlieko pre mastnú pleť

Starostlivosť o mastnú pleť nie je vždy jednoduchá. Chcete rozjasniť svoju pleť, ale potom sa stáva príliš lesklou. Pri vývoji tohto receptu na pleťové mlieko sme sa zamerali na tri kľúčové kritériá. Najprv sme chceli ľahký krém, ktorý by vašu pokožku ďalej nezaťažoval, a tak sme sa rozhodli pre Olivem 1000 ako náš emulgátor. Po druhé, hľadali sme čistiace zložky – také dôležité pre mastnú pleť! – vrátane rastlinných olejov, hydrolátu, esenciálnych olejov v tomto recepte. Nakoniec sme toto pleťové mlieko zmatnili pridaním kukuričného škrobu, ktorý pomáha kontrolovať pretrvávajúci lesk. Výsledkom je ľahké, tekuté domáce pleťové mlieko, ktoré reguluje tvorbu kožného mazu a dodáva vám rovnomernú pleť.
Rozmarínový hydrolát je adstringentný a čistiaci.
Olivem 1000 sme zvolili ako emulgátor, pretože dodáva emulzii ľahký a svieži pocit a zároveň je hydratačný. Nemožno ho nahradiť iným emulgátorom.
Olej zo semien čiernej rasce a jojobový olej boli vybrané pre ich čistiace účinky a preto, že regulujú tvorbu kožného mazu, čo je presne to, čo v produktoch pre mastnú pleť hľadáte.
Kukuričný škrob sme pridali pre jeho absorpčné vlastnosti, ktoré pomáhajú zmatniť vašu pokožku. Môže byť nahradený akýmkoľvek iným škrobom.
Levanduľový alpský esenciálny olej je známy svojimi čistiacimi vlastnosťami. Môže byť nahradený esenciálnym olejom petitgrain, ktorý má rovnaké vlastnosti.
Biokons NEO chráni pred baktériami a plesňami, ktoré sa môžu množiť vďaka vodnej fáze. Jeho antibakteriálne pôsobenie je tiež veľmi užitočné pre problematickú pleť spolu s jeho čistiacimi vlastnosťami.
Flavoxan 14 je antioxidant, ktorý chráni krém pred oxidáciou – to znamená, že zabraňuje žltnutiu olejov – a má tiež čistiace vlastnosti.

Suroviny:
Vodná fáza
35 g (35 %) demineralizovanej vody
38 g (38 %) rozmarínového hydrolátu
Olejová fáza
7 g (7 %) jojobového oleja
6 g (6 %) oleja zo semien čiernej rasce
6 g (6 %) Olivem 1000
5 g (5 %) kukuričného škrobu
Fáza chladenia
1,5 g (1,5 %) alpského levanduľového esenciálneho oleja
0,5 g (0,5 %) Flavoxan 14
1 g (1 %) Biokons NEO

Postup:

Pripravte a vydezinfikujte svoje vybavenie a pracovný priestor.
Odvážte zložky vodnej fázy v prvej malej miske a zahrievajte vo vodnom kúpeli, kým nedosiahne teplotu 70–80 °C. Misku prikryte, aby sa hydrolát a voda neodparili.
Odvážte Olivem 1000, jojobový olej a olej zo semien čiernej rasce v druhej miske a zohrejte v druhom vodnom kúpeli, kým nedosiahnu teplotu 70–80 °C.
Odvážte škrob v kadičke. Keď sa Olivem 1000 roztopí, pridajte škrob do olejovej fázy. Miešajte špachtľou, aby sa škrob rozptýlil.
Odvážte zložky chladiacej fázy v kadičke a odložte.
Pri teplote 70–80 °C vodnej a olejovej fázy nalejte olejovú fázu na vodnú fázu. Miešajte pomocou mini mixéra.
Vložte misku do studeného vodného kúpeľa a pokračujte v miešaní. 
Keď sa emulzia ochladí na 45 °C alebo menej, pridajte chladiacu fázu a pokračujte v miešaní.
Preneste do vami zvolenej nádoby.

Použitie a konzervácia
Toto domáce pleťové mlieko je určené pre mastnú pleť. Môže byť vhodný aj pre zmiešanú a aknóznu pleť. Môžete ho použiť ráno, večer alebo oboje po nanesení domáceho tonera na tvár.

Ak je vyrobený v optimálnych hygienických podmienkach, vydrží minimálne šesť mesiacov.

Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom