logo template4

Bambucké maslo, Nerafinované - organické

vyberte hmotnosť:
100 g 3.900
200 g 6.900
500 g 14.900
1000 g 24.900
10 kgna objednávku 159.000
Záručná doba:: uvedená na obale
Kód: vds 105
Dostupnosť: na sklade
3.25 bez DPH
3.90 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Nerafinované bambucké maslo - organické 

Bambucké maslo, organické, nerafinované, surové, trieda A
Nerafinované bambucké maslo je maslo extrahované z orechov, ktoré sa pestujú iba v západnej Afrike. Naše bambucké maslo je nerafinované, organické a surové, to znamená, že sa nepodrobil žiadnemu procesu chemickej rafinácie ani extrakcii. Naše surové bambucké maslo je extrahované tradičným spôsobom ženským družstvom, ktoré sa usiluje posilniť postavenie miestnych žien. Bambucké maslo sa označuje aj ako karite maslo.
 
Ako vyzerá organické, nerafinované bambucké maslo?
Surové, nerafinované bambucké maslo má rôznu farbu. Bambucké maslo je prevažne medzi žltou a slonovinovou alebo smotanovou farbou, ale bambucké maslo môže byť kdekoľvek od svetlooranžovej až po  sivozelenú farbu. Podľa našich skúseností farba nesúvisí s kvalitou, najdôležitejšími faktormi sú vek a podmienky skladovania. Je úplne bežné, že nerafinované bambucké maslo má nerovnomernú farbu.
 
Akú vôňu má nerafinované bambucké maslo?
Nerafinované, prírodné bambucké maslo má jedinečnú vôňu, ktorá sa vyskytuje iba v nedezodorizovanom bambuckom masle. Vôňa sa v dôsledku čistej a prirodzenej povahy bambuckého masla opäť líši od šarže k šarži. Rovnako ako nie sú rovnaké dva orechy, každý hrniec s bambuckým maslom bude iný. Ako vždy u prírodných, nerafinovaných produktov, musíme jednoducho akceptovať to, čo nám dáva Matka Zem! Vôňa bambuckého masla je najlepšie opísaná ako orechová, ovocná alebo dymová a čím čerstvejšie je bambucké maslo, tým silnejšia je vôňa. Niektorým ľuďom pripadá silná vôňa bambuckého masla. V tomto prípade je našou radou bambucké maslo nechať niekoľko dní odkryté a zmeniť nádobu a vôňa začne miznúť.
 
Prečo zvoliť organické, nerafinované bambucké maslo?
 Organické, nerafinované bambucké maslo je bambucké maslo najprirodzenejšie. Po rafinácii bambuckého masla sa vitamíny a minerály prítomné v bambuckom masle odbúravajú teplom a chemikáliami použitými v procese. Na výrobu nášho nerafinovaného bambuckého masla sa používajú iba tie najlepšie ekologické orechy, čo znamená, že neboli postriekané škodlivými pesticídmi.
 
Na čo môžem použiť bambucké maslo?
  Bambucké maslo má široké využitie, je fantastickou prísadou. Použite ho na vytvorenie telového masla alebo na ošetrenie vlasov. Pokúste sa ho pridať do mydla, aby ste mydlo prečistili. Používajte ho v balzame na pery alebo v kréme na ruky. Bambucké maslo obsahuje vitamíny A, E, K a F. Pokiaľ ide o nás, bambucké maslo je jednoducho to najlepšie!
Bambucké maslo je vhodné pre rôzne typy pleti. Pokúste sa nahradiť súčasnú nádobku na krém s našim produktom a zistite rozdiel. V lekárničke uchovávajte nádobu, ktorú môžete tiež použiť na upokojenie menších poranení kože, ktoré sa vyskytujú počas každodenného života.
Môže byť použité na zmiernenie rôznych stavov pokožky, vrátane ekzému, dermatitídy, psoriázy, menších podráždení pokožky, extrémnej suchosti alebo strií, popálenín, odrezkov a malých zranení kože, spálenia slnkom, uhryznutím hmyzom. , známky starnutia, plesňové infekcie, jazvy, lupiny a mnoho ďalších. Môže tiež pomôcť chrániť pred extrémnym chladom a dokonca chrániť svaly pred a po namáhavom cvičení.
 

Bambucké maslo sa vyrába z bambuckých orechov, ktoré rastú len v strednej a západnej Afrike. Orechy stále tradične zbierajú ženy a malé družstvá. V Afrike má používanie bambuckého masla dlhú históriu, napríklad ako ochranu pred horúcim vetrom zo Sahary.

Bambucké maslo je dostupné v nerafinovanej aj rafinovanej forme. Nerafinované bambucké maslo sa vyrába tradične – sušené orechy sa ošúpu a dužina sa naseká. Výsledná hmota je pražená, čo dáva produktu príjemnú vôňu dymu. Dužina orechov sa potom varí vo vode, kým tuk nevystúpi na povrch. Výsledná hmota sa vloží do sita, aby odkvapkala a nechala stuhnúť. Výsledkom je tuhé maslo žltkasto-béžovej farby. Stále má silnú orieškovú arómu.

Nerafinované bambucké maslo má vysoký podiel nezmydelniteľných zložiek (triglyceridy, kyselina olejová, triterpénové alkoholy, vitamín E, betakarotén, alantoín) a preto je obzvlášť zaujímavé v starostlivosti o pleť. Podiel sa pohybuje medzi 8-11% - v porovnaní s avokádovým olejom 6%, sezamovým olejom 1,5%, olivovým olejom 1,2%. Bambucké maslo obsahuje predovšetkým nasýtené mastné kyseliny s dlhým reťazcom, hlavnými zložkami sú kyselina olejová (40-55%), kyselina stearová (35-45%), kyselina linolénová (3-8%) a kyselina palmitová (3-7%) .

Nezmydliteľné zložky sú považované za veľmi dermatologicky a kozmeticky dôležité pre ich šetrné, vyživujúce a ochranné vlastnosti. To platí najmä pre použitie na suchú pokožku s nízkym obsahom tuku a vody, často veľmi šupinatú, ako napríklad: u poškodenej kože alebo starnúcej pokožky. Početné vonkajšie a vnútorné vplyvy na pokožku, napr. slnečné lúče, vyžadujú starostlivosť s vybranými prírodnými látkami ako je bambucké maslo. Bambucké maslo sa vyznačuje dobrými hydratačnými vlastnosťami, dobrou schopnosťou viazať vodu a vyhladzujúcim účinkom na pokožku. Bambucké maslo je kvalitná, výborne znášaná, všestranná surovina.

Oblasti použitia:

Bambucké maslo upokojuje podráždenie pokožky a pôsobí protizápalovo (aj pri spálení od slnka).
Bambucké maslo zjemňuje a hydratuje pokožku
Bambucké maslo možno použiť na starostlivosť o jazvy. Zmäkčuje tkanivo jazvy a zabraňuje vyvýšeným, červeným a gumovým jazvám.
Aj keď je bambucké maslo dosť mastné, odporúča sa v starostlivosti o aknóznu pleť. Aknózna pleť je výsledkom suchej pokožky, ktorá produkuje prebytočný maz, aby sa chránila. Bambucké maslo dodáva pokožke vlhkosť a mastné kyseliny, aby sa pokožka mohla upokojiť.
Najmä nerafinované bambucké maslo je bohaté na vitamíny A a E, ktoré majú ochranný účinok na bunky.
Pre svoje všestranné vlastnosti možno bambucké maslo použiť v kozmetike.

Teplota topenia: cca 22-24 stupňov C

Ako mám skladovať svoje bambucké maslo?
  Bambucké maslo je najlepšie chrániť pred priamym slnečným žiarením a zapečatené. Nechcete, aby sa v nádobe hromadila vlhkosť. Bambucké maslo je pri izbovej teplote dokonale šťastné a nemusí sa uchovávať v chladničke.

Ingredients (INCI):

*Butyrospermum Parkii (Shea) Butter
* tovar na váhu

Máme niekoľko variantov bambuckého masla a ak sa v nich veľmi nevyznáte, rýchlo v nich stratíte prehľad. Nižšie vysvetľujeme hlavné rozdiely:

Bambucké maslo rafinované: bez zápachu, dlhšie trvajúce. Nevýhoda: niektoré zložky sa strácajú a sú redukované. Zloženie mastných kyselín je veľmi podobné nerafinovanému bambuckému maslu
Bambucké maslo, nerafinované: typická vôňa, zemitá, jemne dymová, farba béžovo-žltkastá. Obsahuje všetky prírodné zložky bambuckého masla.
Bambucké maslo Wemakumi: 50 g plechovka, kvalita ako nerafinované bambucké maslo. Podporujeme združenie, ktoré podporuje ženské družstvá v Afrike. Tých 5 eur/plechovka ide celých klubu
Bambucké maslo lisované za studena "Sheagold": tu sa semená nepražia, nezmiešajú s vodou a nerozdrvia ako tradične. Semená sa zbierajú a následne mechanicky lisujú podobne ako olivový olej. Farba býva svetložltá a vôňa oveľa jemnejšia v porovnaní s tou tradične nerafinovanou.
Bambucké maslo nilotica: Odroda „nilotica“ pochádza z poddruhu. Obsahuje viac kyseliny olejovej a menej kyseliny stearovej. Vďaka tomu pôsobí „ľahšie“ a na pokožke sa tvorí menej filmu. Vôňa je tiež jemnejšia. V porovnaní s bežným bambuckým maslom obsahuje variant nilotica menej nezmydelniteľných zložiek, a preto má menej výrazný reštrukturalizačný a regeneračný účinok. Obsahuje však množstvo katechínov ochraňujúcich bunky, ktoré to čiastočne kompenzujú.