€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

logo template4

Bambucké maslo, Nerafinované - organické

vyberte hmotnosť:
50 g 2.490
100 g 3.900
200 g 6.900
500 g 14.900
1000 g 24.900
10 kgna objednávku 159.000
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vds 105
Dostupnosť: na sklade
2.08 bez DPH
2.49 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Nerafinované bambucké maslo - organické 

Bambucké maslo, organické, nerafinované, surové, trieda A
Nerafinované bambucké maslo je maslo extrahované z orechov, ktoré sa pestujú iba v západnej Afrike. Naše bambucké maslo je nerafinované, organické a surové, to znamená, že sa nepodrobil žiadnemu procesu chemickej rafinácie ani extrakcii. Naše surové bambucké maslo je extrahované tradičným spôsobom ženským družstvom, ktoré sa usiluje posilniť postavenie miestnych žien. Bambucké maslo sa označuje aj ako karite maslo.
 
Ako vyzerá organické, nerafinované bambucké maslo?
Surové, nerafinované bambucké maslo má rôznu farbu. Bambucké maslo je prevažne medzi žltou a slonovinovou alebo smotanovou farbou, ale bambucké maslo môže byť kdekoľvek od svetlooranžovej až po  sivozelenú farbu. Podľa našich skúseností farba nesúvisí s kvalitou, najdôležitejšími faktormi sú vek a podmienky skladovania. Je úplne bežné, že nerafinované bambucké maslo má nerovnomernú farbu.
 
Akú vôňu má nerafinované bambucké maslo?
Nerafinované, prírodné bambucké maslo má jedinečnú vôňu, ktorá sa vyskytuje iba v nedezodorizovanom bambuckom masle. Vôňa sa v dôsledku čistej a prirodzenej povahy bambuckého masla opäť líši od šarže k šarži. Rovnako ako nie sú rovnaké dva orechy, každý hrniec s bambuckým maslom bude iný. Ako vždy u prírodných, nerafinovaných produktov, musíme jednoducho akceptovať to, čo nám dáva Matka Zem! Vôňa bambuckého masla je najlepšie opísaná ako orechová, ovocná alebo dymová a čím čerstvejšie je bambucké maslo, tým silnejšia je vôňa. Niektorým ľuďom pripadá silná vôňa bambuckého masla. V tomto prípade je našou radou bambucké maslo nechať niekoľko dní odkryté a zmeniť nádobu a vôňa začne miznúť.
 
Prečo zvoliť organické, nerafinované bambucké maslo?
 Organické, nerafinované bambucké maslo je bambucké maslo najprirodzenejšie. Po rafinácii bambuckého masla sa vitamíny a minerály prítomné v bambuckom masle odbúravajú teplom a chemikáliami použitými v procese. Na výrobu nášho nerafinovaného bambuckého masla sa používajú iba tie najlepšie ekologické orechy, čo znamená, že neboli postriekané škodlivými pesticídmi.
 
Na čo môžem použiť bambucké maslo?
  Bambucké maslo má široké využitie, je fantastickou prísadou. Použite ho na vytvorenie telového masla alebo na ošetrenie vlasov. Pokúste sa ho pridať do mydla, aby ste mydlo prečistili. Používajte ho v balzame na pery alebo v kréme na ruky. Bambucké maslo obsahuje vitamíny A, E, K a F. Pokiaľ ide o nás, bambucké maslo je jednoducho to najlepšie!
Bambucké maslo je vhodné pre rôzne typy pleti. Pokúste sa nahradiť súčasnú nádobku na krém s našim produktom a zistite rozdiel. V lekárničke uchovávajte nádobu, ktorú môžete tiež použiť na upokojenie menších poranení kože, ktoré sa vyskytujú počas každodenného života.
Môže byť použité na zmiernenie rôznych stavov pokožky, vrátane ekzému, dermatitídy, psoriázy, menších podráždení pokožky, extrémnej suchosti alebo strií, popálenín, odrezkov a malých zranení kože, spálenia slnkom, uhryznutím hmyzom. , známky starnutia, plesňové infekcie, jazvy, lupiny a mnoho ďalších. Môže tiež pomôcť chrániť pred extrémnym chladom a dokonca chrániť svaly pred a po namáhavom cvičení.
 
Ako mám skladovať svoje bambucké maslo?
  Bambucké maslo je najlepšie chrániť pred priamym slnečným žiarením a zapečatené. Nechcete, aby sa v nádobe hromadila vlhkosť. Bambucké maslo je pri izbovej teplote dokonale šťastné a nemusí sa uchovávať v chladničke.

Ingredients (INCI):

*Butyrospermum Parkii (Shea) Butter
* tovar na váhu