€ / EUR

Vyberte menu

$ / USD

£ / GBP

Kč / CZK

€ / EUR

  logo template4

Senovka grécka semená celé / mleté BIO

NOVINKA
vyberte veľkosť:
50 g celé BIO 4.290
500 g celé BIO 28.900
50 g mleté BIO 4.690
500 g mleté BIO 30.900
Záručná doba:: 24 mesiacov
Kód: vds 489
Dostupnosť: na sklade
Cena bez DPH: 3.58
4.29 ks

Senovka grécka semená

Senovka grécka je pôvodom z Ďalekého východu a používa sa ako korenie a liek. Stimuluje metabolizmus uhľohydrátov a tukov, uľahčuje trávenie, stimuluje chuť do jedla, detoxikuje organizmus. Senovka sa odporúča na reguláciu hladín cholesterolu, nechutenstvo, nepríjemné pocity počas premenopauzy.

Semená senovky gréckej, obsahujúce slizy, nukleové proteíny, albumín, nevysychavý olej, trigonelín, cholín, prchavý olej, fytosteroly, triesloviny, saponíny, sacharidy, soli železa, horčík, fosfáty.

Je to bylina, ktorá má zvláštnu vôňu kumarínu, a aromaticko-horkú chuť.
Semená pískavice gréckej sa používajú v ázijskej, severoafrickej a stredomorskej kuchyni a pridávajú sa do polievok, zeleniny, rýb, mäsa a nápojov.
V tradičnej medicíne v Indii a severnej Afrike sa ekologické semená senovky gréckej používajú už dlho, ich spektrum sa pohybuje od tehotenstva, pôrodu a laktácie až po liečbu dermálnych a gastrointestinálnych chorôb, pri edémoch nôh ako všeobecné tonikum, afrodiziakum a liek na vypadávanie vlasov.
Bohatstvo rastlín v chemických zlúčeninách vysvetľuje ich tonické pôsobenie, má regeneračný účinok na semenné a vaječníkové tkanivo a tiež vyživuje bunky. Semená senovky gréckej sú tiež silným afrodiziakom.
Vo Francúzsku, Poľsku a Španielsku existuje veľa liekov na báze semien senovky gréckej, v Belgicku a Taliansku sú rozšírenými doplnkami výživy.
Môže sa podávať interne v rôznych kúrach alebo externe pri liečbe zápalovej dermatitídy.

Spôsob použitia:
Používa sa na ochutenie rôznych jedál: polievok, vývarov, zeleninových suflé, obilnín, pizze, cestovín, šalátov, omáčok a syrov

Vôňa a použitie
Senovka grécka má mierne korenistú horkú chuť a je nepostrádateľná v každej dobrej zmesi karí. Pískavica grécka rozvinie svoju plnú arómu, keď je krátko pražená. 

Naše top 5 použití pre senovka grécka:
Na kari jedlá alebo domáci kari prášok

V zmesi s klinčekmi a kardamónom

Na jogurtový dip s pečenými zemiakmi

Na rôzne jedlá z mäsa a rýb

Ako súčasť našej vlastnej kari zmesi

Upozorňujeme, že pri používaní:
Semená pískavice gréckej sú ako celok tvrdé. Preto by mali byť pred použitím buď varené najmenej 10 minút alebo čerstvo zomleté. 

Nová energia - vypestujte si čerstvé klíčky!
Je to ešte lepšie. Pískavici gréckej môžete vdýchnuť nový život s trochou vody! Chutné klíčky sa ľahko pestujú. Obsahujú veľa enzýmov, všetky druhy opravných látok, vitamíny a minerály.

Za týmto účelom namočte 2-3 lyžice semien senovky gréckej na 24 hodín do trochy vody. Po dekantácii musíte semená každý deň opláchnuť vodou a znova ich naliať. Po 3-4 dňoch sa malé semiačka vrátia k životu. Teraz môžete doladiť svoje šaláty a čerstvé výtvory. Klíčky sú všeobecne skvelé pre vaše zdravie. 

Klíčky zo semien senovky gréckej
účinok
Rovnako ako pri všetkých ostatných koreninách, dbáme na to, aby náš senovka grécka mala vysoký podiel éterických olejov. Nie sú zodpovedné iba za obzvlášť intenzívnu arómu, ale aj za pozitívny vplyv na náš organizmus.

zloženie: Semen Foenugraeci -> Trigonella foenum-graecum

Kontraindikácie: Nepodávať tehotným ženám
 
Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien