logo template4

Krém s kyselinou mliečnou a uhorkovým olejom

: 3 mesiacov

Krém s kyselinou mliečnou a uhorkovým olejom na pokožku s nejednotnou farbou

DIY recept na krém s kyselinou mliečnou a uhorkovým olejom. Glycerín prítomný v kréme silno viaže vodu, vďaka čomu zvlhčuje pokožku. Jojobový olej regeneruje, zlepšuje stav epidermálnej bariéry a robí ju pružnejšou. Olej z uhoriek má bakteriostatický, protizápalový účinok a zlepšuje krvný obeh. Kyselina mliečna normalizuje proces exfoliácie epidermy, zosvetľuje zafarbenie, redukuje hĺbku vrások a tzv. „pórov“. Krém určený na pokožku so zmenenou farbou.

Postup výroby


Prísady pre 50 g pre 50 ml fľašu:

(7%) 3,5 g Olivem 1000
(12%) 6 g jojobového oleja (zlatý), lisovaný za studena
(5%) 2,5 g uhorkového oleja, lisovaného za studena
(5%) 2,5 g rastlinného kozmetického glycerínu 
(56%) 28 g destilovanej vody
(2%) 1 g vitamínu E - zmes prírodných tokoferolov
(11,5%) 5,75 g Kyselina mliečna 80%
(1,5%) 0,75 g ekologického konzervačného prostriedku

 

Všetky prísady nájdete v záložke príslušenstvo

 


Krok 1
V 50 ml kadičke zvážte Olivem (3,5 g je asi 1 odmerná lyžica s objemom 2,5 ml) a oleje. V 100 ml kadičke odvážte glycerín. Pridajte vodu, premiešajte.
Krok 2
Pripravte vodný kúpeľ na horáku. Voda musí byť horúca, takmer vriaca. Kadičky vložte do vodného kúpeľa a zohrejte ich na podobnú teplotu, asi 80 stupňov C. Teplotu skontrolujte teplomerom. Keď teplota dosiahne asi 80 stupňov C, začnite za stáleho miešania pomaly nalievať olej do vody.
Krok 3
Kadičku s kombinovanými prísadami vyberte z kúpeľa. Miešajte niekoľko  minút, kým emulzia nezhustne a nevychladne pod 35 stupňov C. Potom do kadičky pridajte vitamín E, dôkladne premiešajte.
Krok 4
Do krému pridáme kyselinu mliečnu, poriadne premiešame. Nakoniec pridáme konzervant (0,75 g je asi 8 odmerných lyžičiek s objemom 0,1 ml) a znova premiešame.
Krok 5
Upravte pH na 4-4,5. Nalejte krém do náduby, nechajte ho niekoľko hodín vychladnúť.

Poznámky
Krém pripravený doma je najlepšie skladovať v chladničke. Na obal napíšte dátum exspirácie a spotrebujte ho do konca odporúčaného dátumu spotreby.

Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom


Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien