logo template4

Cupuaçu pleťová bomba - tavenina

Cupuaçu pleťová bomba - tavenina

Tvárová tavenina Cupuaçu »špeciálna starostlivosť v jednom kuse«: Rastlinné maslá a rastlinnými lipidmi a éterickými olejmi špeciálne prispôsobenými potrebám citlivejšej pokožky tváre. Neobsahujú žiadne kakaové maslo a iba malé množstvo mimózového vosku, ktorý im dodáva určitú pevnosť.

Táto pleťová bomba poskytuje obzvlášť citlivej, šupinatej pokožke cenné fosfolipidy. Preukázalo sa, že olej z palmy babassu inhibuje zápalové procesy kvôli vysokému obsahu kyseliny myristovej a laurovej. Oleje zo semien divokej ruže a granátového jablka dopĺňajú spektrum mastných kyselín o cenné kyseliny α- a γ-linolenové.

Fáza A
65 g masla cupuaçu
30 g bambuckého masla (Shea Paradoxa - nilotica)
10 g mangového masla
5 g babassuového oleja
5 g mimóza vosku
Všetky zložky v kadičke na sporáku vo vodnom kúpeli jemne roztopte, kým nie sú číre.

Fáza B
2 g oleja zo semien granátového jablka
2 g oleja z divokej ruže
Pridajte oleje do fázy A a zmes jemne miešajte, kým trochu nestuhne.

Fáza C.
0,2 g tokoferolu
5–10 gtt. éterické oleje (napr. Curcuma longa, vetiver, ruža, pačuli)
Pridajte tokoferol a éterické oleje, dobre premiešajte.

Zmes rýchlo nalejte do foriem, nechajte 20 minút stuhnúť pri izbovej teplote, potom vložte na hodinu do mrazničky. Bomba na tvár sa teraz dá z formy veľmi ľahko odstrániť.

Nechajte týždeň vytvrdnúť pri izbovej teplote alebo mierne chladené.

Aplikujte raz alebo dvakrát týždenne a bez tlaku jemne a mierne trite po pokožke tváre. Potom jemný film jemne poklepte (alebo vmasírujte). Starostlivosť je obzvlášť intenzívna, ak predtým nanesiete hydratačné sérum.

INCI: Theobroma grandiflorum (Cupuacu) Butter, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Mangifera Indica Seed Oil, Orbignya Oleifera (Babassu) Seed Oil, Acacia Dealbata (Flower) Cera, Punica Granatum Seed Oil, Rosa Mosqueta (Rose) Hip Oil, Tocopherol, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil

Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom


Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien