logo template4

Krém proti starnutiu s bakuchiolom, slezom a kyselinou hyalurónovou

Krém proti starnutiu s bakuchiolom, slezom a kyselinou hyalurónovou

Krém proti starnutiu odporúčaný osobám starším ako 30 rokov, ktorý zaisťuje hladkosť a žiarivosť pokožky a chráni ju pred účinkami predčasného starnutia. Množstvo prísad poskytuje pokožke úplnú ochranu, mladistvý vzhľad, pevnosť a žiarivosť, ktorá je pre pokožku nevyhnutná.

Aby sme dosiahli správny účinok, rozhodli sme sa využiť vzácne vlastnosti bakuchiolu, kyseliny hyalurónovej a extraktu zo slezu. Všetko bolo navyše obohatené o ekologický arganový olej - vzácnu zložku používanú v prípravkoch proti starnutiu.

Bakuchiol je NOVÁ trendová účinná látka pre našu pokožku. Pretože je účinný proti starnutiu pokožky a akné ako retinol, ale bez nevýhod retinolu, ako je podráždenie pokožky alebo fotochemická nestabilita. Proti starnutiu pokožky má bakuchiol stimulačný účinok na produkciu kolagénu, redukuje vrásky a hyperpigmentáciu a môže zvýšiť pružnosť a pevnosť pokožky. 

Slez je rastlina vykazujúca protizápalové vlastnosti a vlastnosti proti starnutiu. Slez zvláčňuje pokožku a chráni ju pred škodlivými účinkami slnečných lúčov. Chráni tiež pred podráždením a škodlivými účinkami životného prostredia a má regeneračné vlastnosti. Inhibuje odbúravanie kyseliny hyalurónovej, ktorá je jednou zo zložiek medzibunkového zloženia našej pokožky.

Kyselina hyalurónová, ktorá je jednou z najdôležitejších zložiek pokožky, tým, že viaže vodu v pokožke, zabraňuje tvorbe vrások a poskytuje pružnosť. Okrem toho udržuje vodu a hladinu tkanivovej tekutiny obsiahnutej v extracelulárnej matrici v tele.

Zmes týchto zložiek vykazuje „regeneračné a vyhladzovacie vlastnosti, zlepšuje pružnosť a obnovuje štruktúru pokožky. Ovplyvňuje schopnosť udržiavať hladinu vody a jej regeneráciu a zabezpečovať svieži, zdravý a mladistvý vzhľad.

Zložky na prípravu 50 g krému:

Krémový základ - 40g

Bakuchiol - 0,5 g

Výťažok zo slezu - 2 g

Kyselina hyalurónová 5 % v lipozomálnom roztoku - 2 g

Arganový olej - 2,5 g

Voda alebo hydrolát: 3 g - odmerajte pomocou pipety. 

Príprava krému:
Príprava pracoviska pri dodržaní základných hygienických pravidiel.

Pridajte správne množstvo destilovanej vody (demineralizovanej) a pripojeného oleja do nádoby s kozmetickým základom, potom všetko miešajte, až kým sa všetky ingrediencie nezmiešajú a hmota sa nestane homogénnou.

Do získaného krému pridajte zvyšné ingrediencie: bakuchiol, extrakt zo slezu a kyselinu hyalurónovú. 

Nakoniec všetko veľmi presne premiešajte. Krém je pripravený na použitie.

Na záver možno pridať éterický olej.

Krém je možné skladovať pri izbovej teplote do 25 ° C. Odporúča sa skladovať v chladničke.

Dátum spotreby - 6 mesiacov.

Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom