logo template4

Očný krém s argánom a ružou

Očný krém s argánom a ružou

Očný krém z argánu a ruže je ochranná formulácia, ktorá sa úplne spolieha na ruže: natívny zlato-oranžový olej z divokej ruže, voňavý ružový vosk a éterický olej z damašskej ruže sa stretávajú s arganovým olejom a bohatým bambuckým maslom.

Konzistencia očného krému s argánom a ružou je do značnej miery určená výrobným procesom a použitou základňou bariérovej ochrany, ktorá obsahuje lipidy s vysokou teplotou topenia, ktoré dodávajú konzistenciu. Pri vysokej rýchlosti a prepracovanom v origináli je to „pravý“ krém. Odporúčame preto pracovať s tyčovým mixérom.

Tento krém je zvlášť vhodný na očné okolie suchej a zrelej pokožky; hydrogenovaný lecitín má jemný obalový účinok a chráni pred vplyvmi prostredia, ceramidy plnia svoje hydratačné a bariérovo regeneračné vlastnosti, najmä pri skutočnom deficite. Vzhľadom na obsah oxidačne citlivého oleja z divokej ruže odporúčame krém ako nočnú starostlivosť alebo - úžasne - ako upokojujúci a zvlhčujúci krém na tvár.

Množstvo: 50 g | Emulzia O / V
Tuková fáza: 32% | Emulgátor: 3%

Fáza A
2,0 g jojobového oleja
0,5 g bariérovej ochrannej základne
Tavte základňu bariérovej ochrany v jojobovom oleji pri teplote asi 95 ° C, kým nie je číra. Odstavte ju zo sporáka a nechajte vychladnúť na cca 80 ° C.

6,0 g arganového oleja
0,5 g ružového vosku
3,0 g bambuckého masla (poddruh paradoxa - nilotica)
1,5 g Phospholipon® 80 H
Pridajte zvyšné prísady do tukovej fázy a roztopte ich do homogénnej zmesi.

Fáza B
25,0 g vody
Vodu zahrejte na približne 80 ° C, po malých dúškoch ju pridajte do fázy A a emulgujte pri vysokej rýchlosti 1–4 minúty. Jemne premiešajte, kým nie sú ruky teplé.

Fáza C.
1,8 g rastlinného glycerínu
0,1 g transparentnej xantánovej gumy
Xantánovú gumu premiešajte s glycerínom, kým sa všetky častice nezmáčajú. Pridajte do fázy A / B, krátko zapracujte pri vysokej rýchlosti.

1,0 g tokoferolu
2,5 g oleja z divokej ruže
0,6 g sodium PCA
5,0 g ružového hydrolátu
Všetky komponenty sa spoja v malej kadičke a premiešajú sa, za miešania sa pridá do fázy A / B a za studena sa opatrne mieša.

Fáza D.
0,5 g Rokonsal ™ 
Kyselina mliečna 80%
Nakoniec zakonzervujte pomocou Rokonsal ™, skontrolujte hodnotu pH a ak je to potrebné, upravte na pH 5–5,4 kyselinou mliečnou.

Nakoniec sa emulzia podľa želania prevonia. Zvyčajne používajte 1-2 kvapky éterického oleja alebo zmesi éterických olejov na každých 50 g emulzie.

INCI: Aqua, Argania Spinosa Kernel Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Rosa mosqueta (Rose) Hip Oil, Glycerin, Hydrogenated Lecithin, Rosa Damascena Flower Cera, Caprylic/Capric Triglyceride, Persea Gratissima (Avocado) Oil and Persea Gratissima Avocado Oil Unsaponifiables, Xanthan Gum, Benzyl Alcohol, Benzoic acid, Sorbic acid, Ceramide, Ascorbyl Palmitate, Oryzanol, Rosa damascena

Poznámky k receptu
Základ bariérovej ochrany je zmes ceramidov III, fytosteryl-makadamátov a gama-oryzanolu roztavených v stabilnom oleji. Namiesto tohto základu môžete použiť čistý Phytosteryl Macadamiate alebo Avocadin® , alternatívne alebo lanolín alebo základňu s prísadami, ktoré máte doma. 

Phospholipon® 80 H nemožno nahradiť inými emulgátormi.

Konzervácia je premenlivá; namiesto rokonsalu použite rovnaké množstvo Naticide.

Namiesto jojobového oleja je ideálny baobabový olej, olej z mokradky alebo marula olej, teda oleje stabilné proti oxidácii.

Je možné, že formulácia bude mať nižšiu viskozitu, ak šmykové sily v prvej fáze emulgácie nie sú dostatočne vysoké alebo ak sa zaobídete bez bariérovej ochrannej bázy, pretože oba faktory majú konzistenčný účinok.

Doporučujeme zakúpiť spolu s tovarom


Pozri.sk - vyhľadávačPricemania.sk – Porovnanie cien