logo template4

Keltská morská soľ 500 g

Výrobca: zdravnitza
Záručná doba:: uvedené na obale
Kód: zdr 99492633
Dostupnosť: na sklade
6.24 bez DPH
7.49 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Keltská morská soľ 500 g

Sivá (keltská) soľ sa ťaží na brehoch Bretónska – severného Francúzska, oblasti, v ktorej je zakázaná lodná doprava. Soľ sa získava tradičným spôsobom sušením na slnku, čo umožňuje zachovať všetky neoceniteľné vlastnosti. Obsahuje 84 minerálov a stopových prvkov.
 
Keltská soľ okrem toho, že dodáva telu všetky potrebné minerály, má špecifické vlastnosti, ktoré sú užitočné najmä pri detoxikácii a omladzovaní. Obsahuje organický jód.
 
Keltská soľ má najviac horčíka zo všetkých známych solí na svete, vďaka čomu je veľmi užitočná pre ľudí so srdcovými problémami a vysokým krvným tlakom. Podporuje vyváženú sekréciu životne dôležitých hormónov.
 
Zdravotné výhody:
 
Keltská soľ je vďaka svojmu prírodnému pôvodu vysoko sodná. Tento prvok je nevyhnutný pre správne fungovanie ľudského tela a kontrolu krvného tlaku. Sodík je tiež potrebný pre správne fungovanie svalov a nervov.
 
Keltská soľ pomáha zlepšovať trávenie, robí telo odolnejším voči infekciám a podieľa sa na udržiavaní alkalickej kyslej rovnováhy. Prítomnosť horčíka pomáha rýchlo vylučovať prebytočný sodík z tela.
 
Keltská soľ znižuje zadržiavanie vody, stimuluje tvorbu slín a napomáha odvodňovaniu a odstraňovaniu škodlivých látok.
 
Podľa niektorých štúdií pôsobí imunostimulačne a dodáva telu dodatočnú energiu. Jód v ňom obsiahnutý vás ochráni pred škodlivými vplyvmi prostredia a prírodné antihistaminikum zmierni alergie.
 
Pri správnom príjme môže keltská soľ pomôcť stabilizovať srdcovú frekvenciu a normalizovať krvný tlak.
 
Pravidelná konzumácia keltskej soli povedie k vyššej odolnosti organizmu voči chorobám a infekciám. Keltská soľ pomôže telu rýchlejšie sa uzdraviť po zranení alebo operácii.
 
Množstvo stopových prvkov v keltskej soli má upokojujúci účinok na nervový systém. Správny pomer konzumácie keltskej soli a vody môže zabrániť nutnosti močiť cez noc.
 
Ingrediencie:
 
Prírodná keltská (morská, šedá) soľ bez nečistôt a prísad.
 
Použitie:
 
Vhodné na prípravu jedál a prípravu roztokov s kozmetickým a terapeutickým účinkom.

Obsah mikroživín na 100 g:

Sodík: 34 g
Vápnik: 287 mg
Draslík: 109 mg
Horčík: 34 mg
Železo: 11 mg
Mangán: 1 mg
Zinok: 0,35 mg

Balenie: 500 g